logo

19 Mayıs 2015

PERİHAN SAVAŞ, SÜLEYMAN TURAN VE ÜSTÜN ASUTAY’A SİNEMA ONUR ÖDÜLÜ

  1. ÇEVRE KISA FİLM FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİNE SİNEMANIN EMEKÇİLERİ  EDİZ HUN, ENGİN ÇAĞLAR, İZZET GÜNAY DA KATILACAK

1..

Bakırköy Belediyesi, Çevre Film ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) tarafından düzenlenen 13. Çevre Film Festivali ödül töreni 23 Mayıs 2015-Cumartesi saat 19.30’da Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun ev sahipliğini yapacağı ödül töreninde Perihan Savaş, Süleyman Turan ve Üstün Asutay’a Sinema Onur Ödülü verilecek.

 

Ödül törenine  Ediz Hun, İzzet Günay, Engin Çağlar, Yılmaz Atadeniz, Ertem Göreç gibi pek çok sinema oyuncusu, film yapımcısı ve yönetmenleri ile sanatçı ve bilim adamları katılacak.

 

  1. Çevre Film Festivali 20 Nisan’da başladı ve Türkiye genelinde 5 ayrı üniversitede,BASAD Cep Sineması’nda gösterime girdi. Festivale bu yıl Türkiye’nin yanı sıra İspanya, ABD, İran, Afrika ve Kırgızistan’dan çevre temalı filmler katıldı.

Festival kapsamında 21 Mayıs saat 18.00’da BASAD’ta “Prof. Dr. Orhan Kural Çevre Söyleşisi, 22 Mayıs saat 19.00’da BASAD Cep Sinemasında Prof. Dr. Oğuz Makal’ın İSTANBUL’DA BİR GİZLİ BAHÇE:ALFRED HEİLBRONN BOTANİK BAHÇESİ adlı belgesel filmi gösterimi ve söyleşisi de yapılacaktır.

 

YER: Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi-Ataköy 9.10. Kısım

TARİH: 23 Mayıs 2015-Cumartesi

SAAT: 19.30

Share
316 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2