logo

reklam

PARALEL YAPININ DAĞITILMASI VE FİNANS KAYNAKLARI


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Medyada yer alan bir haber.

“Fethullah Gülen, ABD’nin New York Times gazetesine kendi adıyla yazdığı makalede, “Batılı demokrasilerin ılımlı Müslümanlara ihtiyaç duydukları bir dönemde, “hizmet” içindeki ben ve arkadaşlarım Batının yanında yer aldık” diyerek Obama yönetimine mesaj verdi.”

Mesajı biz de aldık, Obama’da. Her ülke milli menfaatine göre değerlendirecek. Bu mesajdan Obama şunu anladı. “Beni iade etmeyin, yoksa sizin emrinizde olduğumu söyletirler bana.”

Biz ise, zaten bildiğimiz bir durumun, sahibi ağzı ile itiraf edildiğini anladık. Şimdi bu ihanet şebekesi için hukuken yapılacak her türlü muameleyi onaylıyoruz. Buna itiraz edeceklerin tarafı bellidir.

Ancak bu muamele yapılırken 12 Eylül’de, 28 Şubat’ta düşülen hataları yapmamak lazım. Hep söylediğim danışman hataları yaşanmaya devam ediyor. Neler mi onlar;

HASTANELER:

Fetö terör örgütünün finans kaynaklarından biriydi bu kurumlar, bunda hem fikiriz. Hastanenin yolsuzluk yapmasına da gerek yok, ki çoğunda yolsuzluk olduğunu medyadan takip ettik. Devletin bunlara el koyması en tabii hakkıdır.

Hastane kapatılmak yerine yönetici kadro değiştirilir, devlet adına işletilirdi. Hatta bunu vatandaşın duymasına bile gerek yoktu. Başhekim Ahmet gitmiş, yerine Mehmet gelmiş olarak anlardı vatandaş. Hastane yine özel Hastahane anlayışı ile çalıştırılır, devletin bir özel hastanesi olurdu.

Çünkü muhtemelen çalışanların tamamı örgüt üyesi değildi. Çok sayıda sade vatandaş vardı içinde. Askerde olduğu gibi sivil alanda da komuta kademesi en ağır şekilde cezalandırsın. Çalışanlardan örgüt bağı olanlar da cezalandırılsın.

Bir hastanenin yaklaşık 800 çalışanı olsa, bunu aile bazında 5 ile çarpın, 4 bin insan yapıyor. Belki yarısından fazlasının hatta çok daha fazlasının örgüt ile bağı yok. Ama bütün çalışanlar ve aileleri mağdur olmuştur.

OKULLAR:

Bu örgütün çok sayıda eğitimi kurumları vardı. Okullar kapatılıyor. Binlerce öğrenci mağdur oluyor. Bu kurumlarda okuyan öğrencilerin hepsi örgüt üyesi değil. Örgüt, bunları müşteri olarak görüyor, çünkü paralı okullar bunlar.

O halde okul kapatmak yerine kadroyu değiştirip, öğretime devam edilebilir. Varsa öğrencilerden örgüt ile bağı olan, onlar hakkında işlem yapılır. “Öğrenci o okula girdiği puanla eş değer bir devlet okuluna gitsin ama yine para ödesin” demek nasıl bir mantıktır? Aynı sınıftaki bir çocuk para ödüyor diğeri ödemiyor. Adı devlet okulu ise para almak anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olmaz mı? Yeni kadro ile yine özel okul statüsünde devam edilir.

Hem Maide-8 ayeti “  Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Adaletli olun, çünkü o takvaya daha yakındır. Allah’tan korkun” demiyor mu?

YURTLAR:

Yurt kapatmak yerine aynı mantıkla, yurda el koyar, yeni bir müdür atarsınız. Birkaç personel ile sorun çözülür. Yurt yine devletin olur ama devletin özel yurdu olur.

Kurumlarla bir şekilde bağı olan insanları paralel diye adlandırmak hem toptancılık olur, hem de adil olmaz. Çoğumuz bu adamlar müslüman diye çocuklarımızı dershanelerine göndermedik mi?  Hatta imtihana girecek çocuğumu Şubat ayından itibaren dershaneye bile göndermedim. 13.4.2014 tarihinde MÜLAANE DEĞİL, AÇIK AÇIK BEDDUAMDIR diye http://ncocak.blogspot.com.tr/2014/09/mulaane-degil-acik-acik-bedduadir.html bu yazıyı yazdım.

Hala temizlenmemiş olan paralel kadrolar yeni personel arayışında yöneticilerin önüne yeni paralel insanları koyacaklardır. Bu konuda, parti farkı gözetmeden devlete yapılan bütün saldırılarda hükümetin yanında yer alan vatan ve millet sevgisi olan ülkücü kadrolardan istifade edilebilir.

Muhalefet benzer görüşleri dile getirince bunlar zaten muhalif denilebilir. Devamlı muhafazakâr medya yanlışları söylesin dedim. Söylenseydi iktidar bu kadar hataya düşmez, bu yanlışlar yapılmazdı. Görüldüğü gibi her şeyi alkışlayarak iktidarı darbe girişiminden korumak mümkün olmuyor. Korumak yanlışları söylemekle olur.

Bu kadar emniyet, ordu, istihbarat kaynakları olan devlet, bu Fetö denilen örgüt bizi kandırdı derse, onun dershanesine çocuğunu gönderen vatandaş, biz de kandırıldık dediğinde ne diyeceksiniz?

26.7.2016

Haberin linki  http://www.cnnturk.com/turkiye/fethullah-gulenden-batiya-iade-etmeyin-cagrisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
585 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KUŞ ile DERVİŞ

  18 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " KUŞ ile DERVİŞ Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır ve ona sorar... "Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?" Derviş kendini savunur.. "Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı." Bunun üzerine, Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki... "Bak, bu adam da haklı. Sen...
 • TEVHÎD ve MÂRİFET

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TEVHÎD ve MÂRİFET Tevhîd, kadîm olanı (başı ve başlangıcı olmayanı), hâdis (sonradan) olandan ayırmak ve bundan (hâdis olandan) O’na (kadîm olana) yönelmektir. Kadîm olan yalnızca Allah Teâlâ olduğu için, tevhîd yalnızca O’nu görmek ve O’nu duymaktır. O’nunla birlikte hâdis olan şeyleri ve hatta kendi varlığını da görüp hisseden bir kimse, farklı mahiyetteki iki şeyi görüp duyduğu için tevhîd’ten uzaklaşmış ve ikiliği kabul etmiş olur. Kadîm ile hâdisin mahiyetleri birbirinden farklı oldukları için, hâdisin özellik ve sıfatları olan şekillilik...
 • Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi ve “Başkanlık Sistemi”

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Başkanlık sistemi yeryüzünde modern olup demokratik siyasetin zeminini en iyi şekilde kabul edendir. Siyasi düzlemde “Başkanlık Sistemi’ne” bakıldığı zaman Türkiye Cumhuriyeti milletinin egemenliğine yaslanan demokratik bir yönetim şeklidir. Bundan dolayı başkanlık sistemi, parlamenter sistem ve yarı olan başkanlıkla beraber modern demokratik bir yönetim sistemini ortaya koymaktadır.   Başkanlık sistemi diğer sistemlerin hepsinden apayrı ve doğru olan bir yönetim sistemidir. Başkanlık sistemi, yarı başkanlık ve parlamenter sistemlerden ço...
 • Cenevre depremi

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Bir hafta öncesinden Yunanistan Dışişleri bakanı Nikos Kocias tarafından sabote edileceğini yazdığım ve televizyonlarda da dile getirdiğim Cenevre Konferansı sonrasında, Rum lider Nikos Anastasiadis’in twitter mesajlarına göz attım, Rum tarafında neler olup bittiğini ve nelerin konuşulduğunu öğrenmek için. Bu yazımı yazana kadar Rum lider Nikos Anastasiadis’in attığı son yedi tweet aynen aşağıdaki gibi. 1 Aralık günü, Kıbrıs için yapılacak müzakerelerde karar almak yönünde sorumluluk aldım. Sonuçlar bu kararı desteklemektedir. Garantilerin...
UA-36507442-2