logo

reklam

PARALEL YAPININ DAĞITILMASI VE FİNANS KAYNAKLARI


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Medyada yer alan bir haber.

“Fethullah Gülen, ABD’nin New York Times gazetesine kendi adıyla yazdığı makalede, “Batılı demokrasilerin ılımlı Müslümanlara ihtiyaç duydukları bir dönemde, “hizmet” içindeki ben ve arkadaşlarım Batının yanında yer aldık” diyerek Obama yönetimine mesaj verdi.”

Mesajı biz de aldık, Obama’da. Her ülke milli menfaatine göre değerlendirecek. Bu mesajdan Obama şunu anladı. “Beni iade etmeyin, yoksa sizin emrinizde olduğumu söyletirler bana.”

Biz ise, zaten bildiğimiz bir durumun, sahibi ağzı ile itiraf edildiğini anladık. Şimdi bu ihanet şebekesi için hukuken yapılacak her türlü muameleyi onaylıyoruz. Buna itiraz edeceklerin tarafı bellidir.

Ancak bu muamele yapılırken 12 Eylül’de, 28 Şubat’ta düşülen hataları yapmamak lazım. Hep söylediğim danışman hataları yaşanmaya devam ediyor. Neler mi onlar;

HASTANELER:

Fetö terör örgütünün finans kaynaklarından biriydi bu kurumlar, bunda hem fikiriz. Hastanenin yolsuzluk yapmasına da gerek yok, ki çoğunda yolsuzluk olduğunu medyadan takip ettik. Devletin bunlara el koyması en tabii hakkıdır.

Hastane kapatılmak yerine yönetici kadro değiştirilir, devlet adına işletilirdi. Hatta bunu vatandaşın duymasına bile gerek yoktu. Başhekim Ahmet gitmiş, yerine Mehmet gelmiş olarak anlardı vatandaş. Hastane yine özel Hastahane anlayışı ile çalıştırılır, devletin bir özel hastanesi olurdu.

Çünkü muhtemelen çalışanların tamamı örgüt üyesi değildi. Çok sayıda sade vatandaş vardı içinde. Askerde olduğu gibi sivil alanda da komuta kademesi en ağır şekilde cezalandırsın. Çalışanlardan örgüt bağı olanlar da cezalandırılsın.

Bir hastanenin yaklaşık 800 çalışanı olsa, bunu aile bazında 5 ile çarpın, 4 bin insan yapıyor. Belki yarısından fazlasının hatta çok daha fazlasının örgüt ile bağı yok. Ama bütün çalışanlar ve aileleri mağdur olmuştur.

OKULLAR:

Bu örgütün çok sayıda eğitimi kurumları vardı. Okullar kapatılıyor. Binlerce öğrenci mağdur oluyor. Bu kurumlarda okuyan öğrencilerin hepsi örgüt üyesi değil. Örgüt, bunları müşteri olarak görüyor, çünkü paralı okullar bunlar.

O halde okul kapatmak yerine kadroyu değiştirip, öğretime devam edilebilir. Varsa öğrencilerden örgüt ile bağı olan, onlar hakkında işlem yapılır. “Öğrenci o okula girdiği puanla eş değer bir devlet okuluna gitsin ama yine para ödesin” demek nasıl bir mantıktır? Aynı sınıftaki bir çocuk para ödüyor diğeri ödemiyor. Adı devlet okulu ise para almak anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olmaz mı? Yeni kadro ile yine özel okul statüsünde devam edilir.

Hem Maide-8 ayeti “  Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevk etmesin. Adaletli olun, çünkü o takvaya daha yakındır. Allah’tan korkun” demiyor mu?

YURTLAR:

Yurt kapatmak yerine aynı mantıkla, yurda el koyar, yeni bir müdür atarsınız. Birkaç personel ile sorun çözülür. Yurt yine devletin olur ama devletin özel yurdu olur.

Kurumlarla bir şekilde bağı olan insanları paralel diye adlandırmak hem toptancılık olur, hem de adil olmaz. Çoğumuz bu adamlar müslüman diye çocuklarımızı dershanelerine göndermedik mi?  Hatta imtihana girecek çocuğumu Şubat ayından itibaren dershaneye bile göndermedim. 13.4.2014 tarihinde MÜLAANE DEĞİL, AÇIK AÇIK BEDDUAMDIR diye http://ncocak.blogspot.com.tr/2014/09/mulaane-degil-acik-acik-bedduadir.html bu yazıyı yazdım.

Hala temizlenmemiş olan paralel kadrolar yeni personel arayışında yöneticilerin önüne yeni paralel insanları koyacaklardır. Bu konuda, parti farkı gözetmeden devlete yapılan bütün saldırılarda hükümetin yanında yer alan vatan ve millet sevgisi olan ülkücü kadrolardan istifade edilebilir.

Muhalefet benzer görüşleri dile getirince bunlar zaten muhalif denilebilir. Devamlı muhafazakâr medya yanlışları söylesin dedim. Söylenseydi iktidar bu kadar hataya düşmez, bu yanlışlar yapılmazdı. Görüldüğü gibi her şeyi alkışlayarak iktidarı darbe girişiminden korumak mümkün olmuyor. Korumak yanlışları söylemekle olur.

Bu kadar emniyet, ordu, istihbarat kaynakları olan devlet, bu Fetö denilen örgüt bizi kandırdı derse, onun dershanesine çocuğunu gönderen vatandaş, biz de kandırıldık dediğinde ne diyeceksiniz?

26.7.2016

Haberin linki  http://www.cnnturk.com/turkiye/fethullah-gulenden-batiya-iade-etmeyin-cagrisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
648 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • RAMAZAN AYI İFTAR İSRAFI

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  RAMAZAN    AYI     İFTAR    İSRAFI Ramazan ayı bahane,  israf  şahane... Ramazan ayı  israf ayı değildir... Ramazan ayı nefsi terbiye etme ayıdır... Yardımın, paylaşmanın, bölüşmenin  zirve yaptığı; ay olması gerekir... Pahalı ve görkemli iftar  sofraları, yerine; sade ve paylaşmanın esas olduğu  iftar sofraları tercih edilmelidir. Fakirin ve  yoksulun doyurulduğu, ortak ortamlarının paylaşıldığı, yüzünün güldüğü, sofralar; asıl amacın yerine getirildiği sofralardır. Öz budur... Son günlerde, Dünya toplumunun çekmiş olduğu açlık sıkıntıs...
 • Kemiğe yazılan yazı

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi...
 • Ağlayıp âh ederdi

  25 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ağlayıp âh ederdi Hazret-i Ebu Bekir dünyadan göçtüğünde, Cümle eshab ağlayıp, yaş döktüler o günde. Hep ağlama sesleri, kapladı ortalığı. Zira Resulullahın, O idi dert ortağı. O günlerde eshabtan, birkaç kişi geldiler. Muhterem zevcesini taziye eylediler. Ve ona dediler ki: (Hazret-i Ebu Bekri, Biz iyi tanıyoruz çoktu faziletleri. Lakin bunlardan ayrı, bizim bilmediğimiz, Varsa bazı halleri, bize söyler misiniz? Gündüz yaptığı işler, malumdur biz eshaba. Ve lakin geceleri ne yapardı acaba?) Onların bu şekilde sualine c...
 • Kürtler bağımsızlık ve tanınma istiyor, ya Biz?

  25 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Bu referandumun yapılabilmesi için öncelikle bağımsız bir “Seçim Kurulu'nun oluşturulması olmazsa olmaz bir uluslararası kural. Bu yapılmazsa oylama “Diktatörlük” veya da “Dernek Seçimi” olarak addediliyor. Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani geçmiş aylarda yaptığı açıklamada “Kürt halkı için referandum yolu ile gelecekleri hakkında vermenin zamanı gelmiştir ve ortam da uygundur” diyerek, Kürtlerin gelecekleri konusunda karar verme zamanının geldiğini uluslararası kamuoyuna işittirmişti. DEAŞ´ın karşı çıkmasına ve IKBY b...
UA-36507442-2