logo

19 Mayıs 2015

PAGEV LİSESİ’NDE GENÇLİK BAYRAMI’NA COŞKULU KUTLAMA

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde coşkulu bir programla kutlandı.

k.çekmecee

İstanbul İl Spor Müdürlüğü, Küçükçekmece İlçe Kaymakamlığı, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen programa,  Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz,  Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan, Küçükçekmece Garnizon Komutanı Gökhan Mayil, Küçükçekmece Milli Eğitim Müdür Cemal Yılmaz ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve bağımsızlık mücadelesi için Samsun’dan adım atılan bugün, bizim için birilerinin yok olduğu, tarihten silindiği günü ifade ediyor” diye konuştu.

k.çekmece,

“ONU, MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNE ÇIKARAK ANLAYACAĞIZ”

 

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise, gençlerin bayramını kutlayarak, “Atatürk’ü anmadan çok belki anlamak önemlidir ve Atatürk’ü anlamak sadece gözyaşı ve ağlamak değildir, sadece kuru söz değildir, sadece avunmak değildir, sadece beylik laflarla konuşmak değildir. Eğer biz Ulu Önder Atatürk’ü anlamak istiyorsak onun bize göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine çıkmak zorundayız. Yerinizde sayarak ülkemizi fakirliğe yoksulluğa ahkam ederek onu asla anlayamayız. İşte birinci hedefimiz, muasır medeniyetler seviyesine çıkmak olmalı ve buda özellikle geçlerimiz için bir hedef olmalıdır’’dedi.

 

GENÇLİK BAYRAMI,  ŞİİR VE GÖSTERİLERLE KUTLANDI

 

Küçükçekmece Kumsal Özel Eğitim Merkezi’nin hazırladığı ney dinletisi ile başlayan programda, Orhan Cemal Fersoy Anadolu Lisesi öğrencileri’nin okuduğu‘’Gençliğe Hitabe’’ ve ‘’Gençliğin Ata’ya Cevabı”  büyük alkış aldı. Programda, Orhan Cemal Fersoy Lisesi öğrencileri korosu şiir ve şarkılar söyledi. 34 Spor Kulübü öğrencilerinin ise dans gösterileri de ilgiyle izlendi.

 

Karate, Jimnastik, Kickbox gösterilerinin sahnelendiği kutlamalar kapsamında; Türkiye Wushu Milli Takım Balkan Box Şampiyonları’nın gösterilerinin ardından ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Share
1170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2