logo

03 Kasım 2015

Özkök fabrika ayarlarına dönüyor!

Ertuğrul Özkök

Yıllardır Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakareti kendine görev addeten,’Katil’ diyen Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök , bugünkü yazısında günah çıkardı! Özkök bundan sonra yazılarında AK Parti’nin yaptığı iyi şeyleri de yazacağını kendi tabiriyle fabrika ayarlarına döneceğini söyledi.

İste Özkök’ün o yazısından o bölüm:

Hayatım boyunca hep şuna inandım: Demokratik bir ülkede iktidar yanlısı olmak ne kadar şerefli ve meşru bir şeyse, iktidarı eleştirmek de o kadar şerefli ve meşru bir iştir.

* * Son yıllarda, gördüğüm yanlışlıklar ve haksızlıklar nedeniyle, AKP’ye eleştirel bir mesafede durdum. Bu görüşüm hâlâ da değişmedi. Ama eskiden sahip olduğum, ne yazık ki sonradan kaybettiğim bir özelliğimi de tekrar kazanacağım.

İktidar iyi bir şey yaptığı zaman, bütün kalbimle destekleyeceğim. Mesela, Kıbrıs’a su götüren hatlar açıldığında, bir vatandaş olarak o gururu ve sevinci benim de hissetmem ve yaşamam gerekirdi. Ne yazık ki elim yazmaya gitmedi… Artık gidecek...

Yani kıvırtmıyorum. AKP, 7 Haziran’dan sonra “fabrika ayarlarına dönme” kararı almıştı. Benim yaptığım da bu. Çok yorulduk, bu sözlere güvenmek istiyoruz

Ertuğrul Özkök’ün makalesini kaynağından okumak için tıklayın

Share
587 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2