logo

reklam

ÖZGÜVENLİ ÇOCUK NASIL YETİŞTİRİLİR?

Küçükçekmece Belediyesi’nin okul söyleşileri kapsamında düzenlediği “Özgüvenli Çocuk Yetiştirmek” isimli söyleşi programının konuğu Psikolojik Danışman Dr.Esra Töre oldu.

İnönü Ortaokulu’nda gerçekleşen programda ebeveynlerle buluşan Töre, özgüvenli çocuk yetiştirmek konusunda önemli bilgileri ebeveynlerle paylaştı.

“ÖZGÜVEN İNSANIN KENDİSİ İLE BARIŞIK OLMASIDIR”

Töre, “Özgüven, bireyin kendine yönelik olumlu yargılarının olması, kendini ve olayları kontrol edebileceği inancı, kendini sevmesi, yeterli olduğunu düşünmesi, değerinin farkına varması, kendisiyle barışık olması, kendini olduğu gibi kabul etmesi, kendini tanıması gibi durumlarla ilgili bir kavramdır” dedi.

ÖZGÜVENLİ ÇOCUK KİMDİR?

Özgüvenin öneminden bahseden Töre, ” Özgüvenli çocuk, hem ders hem de ders dışı konularda kendini yeterli bulur ve kendine kendine güveni vardır. Çözüm üretmek için çabalar ve sağlıklı ilişkiler kurar. Kişi ve durumlara karşı olumlu duygular besler” dedi.

Esra Töre, özgüveni etkileyen faktörleri genler, bireye nasıl davranıldığı ve bireyin kontrol edebildikleri olarak sıraladı. Psikolog, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını cevaplandırdı.

4 Ek

Share
169 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2