logo

13 Mayıs 2015

Özel Çocuklarımız, Engelliler Haftası Etkinliğinde Sahne Aldı

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu, Engelliler Haftası etkinliğinde sahne aldı. Lise öğrencileri, eğitim ve sevgiyle kendini geliştiren özel çocuklarımızın yeteneklerine hayran kaldı.

1

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu müzik ve halk oyunları grupları, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Tuzla İMKB Mesleki ve Anadolu Teknik Anadolu Lisesi’ne misafir oldu. Etkinlikte sahne alan 5 kişilik koro, şarkılar, türküler ve ritim show ile konuklara müzik ziyafeti verdi. Özel Çocuklarımızdan oluşan 11 kişilik Halk Oyunları Ekibi’nin Silifke, Elazığ, Trakya, Bolu ve Rumeli yöresi folklor gösterisi ayakta alkışlandı.

 

Tuzla İMKB Mesleki ve Anadolu Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Özkan Aslan, etkinlikte sahne alan özel çocuklarımıza teşekkür belgesi verdi. Aslan, Özel Çocuklar Komisyonu’ndan sorumlu gönüllü ve resim öğretmeni Hayrunisa Gönen, Halk Oyunları Eğitmeni Göksu Elbasan ve Müzik Öğretmeni Önder Yıldırım’a çiçek vererek teşekkür etti.

 

Her Gün Bir Adım Daha İleriye Gidiyoruz

Etkinlikte konuşan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu’ndan sorumlu gönüllü Hayrunisa Gönen, özel çocukların sevgi ve eğitimle kendini geliştirdiğini söyledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı’nın engelli bireylere her zaman destek verdiğini belirten Gönen, “Bizleri bu programa davet ettiğiniz için kendim ve öğrencilerim adına çok teşekkür ederim. Her gün gelişmemizi ve bir adım daha öteye gitmemizi sağlayan Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya ve çok kıymetli eşleri Dr. Fatma Yazıcı hanımefendiye şükranlarımı sunarım. Hepimiz birer engelli adayıyız ve farkındalıklarımız bizleri toplumdan uzaklaştırmamalıdır. Bizim için her çocuğumuz çok kıymetlidir. Yeter ki onlara kıymetli olduklarını hissettirelim.” dedi.

Etkinliğin ardından mayıs ayında doğan çocuklar, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda pasta keserek doğum gününü kutladı.

Share
713 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2