logo

02 Mayıs 2015

Özcan’dan Evren Sanayi Sitesine ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr. Halil Özcan, seçim çalışmaları kapsamında Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanlığını ve sanayi esnafını ziyaret etti. Milletvekili Özcan, esnaftan AK Partiye destek olmalarını istedi.

03 tane kavşağımızın temelini bu ay atacağız

Esnaf ziyareti sonrasında Evren Sanayi Sitesi Başkan, yönetimi ve esnafa teşekkür ettiğini belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr. Halil Özcan, “Ben Başkanımız Mustafa beye, ekibine ve esnafımıza teşekkür ediyorum. Bizi sıcak karşıladılar. Esnaf ziyaretimizi yaptık. Esnaftan Allah razı olsun, bizi sıcak karşıladılar, gönülleri bizimle beraber. Ancak bazı sorunları var, o sorunları inşallah Sayın Başkanımızla seçimden sonra çözmeye çalışacağız, çözülmeyecek sorunlar değil, en doğal haktır. Zaten esnafımızın en büyük talebi çevre yolu. Orada kamulaştırma sorunu var. Dediği gibi biran önce çözmemiz lazım. Çünkü Sayın Ulaştırma Bakanımız da ‘bir an önce çözün, kamulaştırmayı ben hemen yapayım’ dedi. 3 tane kavşağımızın temelini inşallah bu ay atacağız. Bizim özellikle sanayi bölgemizi göz ardı etmememiz gerektiğini bir kez daha hem hatırlama açılısından, hem de önemi açısından bir kez daha vurgulamak istiyorum. Buradaki bütün sorunları bir an önce çözmemiz lazım, çünkü haklı talepler. Şanlıurfa’nın neredeyse 3’te 1’i buraya gelecek. Gerek konut, gerekse diğer sitelerin biran önce buraya gelmesi lazım. Özellikle alım satımlar, biriketçiler ve diğer esnafımız da buraya gelip, hizmetlerini buradan verirlerse şehir rahatlar. Hem de buranın ciddi bir nüfusa ulaşması ve sanayinin daha da gelişmesi, çalışanlar açısından bu imkânların sunulması en doğal haktır. İnşallah seçimden sonra Başkanımızla sık sık, gerek Şanlıurfa ayağı, gerek Belediye ayağı, gerekse Ankara ayağıyla omuz omuza verip hep birlikte buranın bir adım ileriye gitmesini sağlasak ne mutlu bize. Kaldı ki asli görevimizdir. Ben esnafımıza ve Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kuzey batı çevre yolumuzun tamamlanması şart

Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan ise, “Sayın Vekilimizin gerek Evren Sanayi Sitesi idaremizi, gerekse esnafımızı ziyareti bizi memnun etmiştir. Sayın Özcan bundan öncede, bizleri ve esnafımızı ziyaret etmiştir. Sayın Özcan sevdiğimiz bir kardeşimiz. Kişiliği ile duruşu ile samimiyeti ile biz kendisini seviyoruz. Seçimlerden sonra inşallah esnafımızın sorunları ile ilgili kendilerini bu konuda rahatsız edeceğimizi de ifade ettik. Temel problemimizden olan, en temel problemimiz şuan için kuzey batı çevre yolumuzun tamamlanması, yani bu Diyarbakır’la Evren Sanayi Siteyi veya Diyarbakır’la Gaziantep bağlantısının biran önce bitirilmesi. Orada bir kamulaştırma problemi olduğunu bende biliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Celalettin Bey ile de görüşmelerimiz oldu. Sayın Milletvekillerimiz ile de. Bu çözüldüğü takdirde, Sayın Milletvekillerimiz acilen ihalesini yaptırıp, yeterli ödeneği temin edip, bir an önce sanayi esnafımızın önemli problemlerini gidermiş olacaktır. Tabi AK Partiden de, siyaseten Şanlıurfa kamuoyu olarak beklentilerimiz var. Şanlıurfa AK Partiye gerekli desteği her zaman vermiştir. Ama AK Partinin de bu dönem Şanlıurfa ya 1 veya 2 Bakanlık verilmesi gerektiğine inanıyorum. Şanlıurfa’nın bölgenin, Doğu ve Güneydoğu’nun lokomotifi olduğuna inanıyorum. Bundan dolayıdır ki, hem bu bölgenin kalkınması, gelişmesi noktasında önem arz etmektedir. Ben gerek şahsım, gerek yönetim kurulum, gerekse esnafım adına Sayın Özcan beye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Share
385 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2