logo

29 Ağustos 2015

OSMANLI MESİRE ALANI HALKIN UĞRAK YERİ OLDU

Büyükşehir’in Şanlıurfa’ya kazandırdığı yeşil alanlar arasında önemli bir yer tutan Osmanlı Mesire alanı vatandaşların uğrak mekânı haline geldi.4

15 ay gibi kısa bir sürede 420 bin metre kare yeni yeşil alan oluşturan, 174 bin 420 ağaç ve 2 milyon çiçek diken Büyükşehir’in çalışmaları vatandaşların da memnuniyetini kazandı. Bu alanda yaptığı örnek çalışmalardan biri olan Osmanlı Mesire Alanı geçtiğimiz yıl Büyükşehir tarafından vatandaşların hizmetine sunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in vaat ettiği ve gerçekleştirdiği projeler arasında yer alan 200 bin metrekarelik Osmanlı Piknik ve Mesire Alanında; 100 ayrı kamelya ve oturma grubu, Koşu ve yürüyüş pisti, 3 bin 823 metrekarelik  alana yayılan yüzme havuzu, şelaleler ve 4 farklı noktadaki fitness grubu ile halka hizmet veriyor.5

Mesire Alanında vakit geçiren vatandaşlar, bu denli güzel ve düzenli bir yeri yeşil alan olarak Şanlıurfa’ya kazandırdığı için Büyükşehir’e teşekkür etti.

Osmanlı Mesire alanında piknik yapmaya gelen Salih Demir isimli vatandaş, “Bu kadar güzel yeşil alan yapıldı. Şanlıurfalı vatandaşlar olarak bizim de bu alanları korumamız kollamamız gerekmekte. Mahallemizde yeşil alan ve ağaç yoktu. Şimdi ise çok büyük ve bir o kadar güzel mesire alanımız var. Başkan Celalettin Güvenç ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah Razı olsun” şeklinde konuştu.

 

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2