logo

05 Haziran 2015

“Ortadoğu İzleyicisi Yeni Yüzler İstiyor”

2..Yaklaşık 9 yıldır Ortadoğunun en büyük medya kuruluşlarına temsilcilik yapan yılların deneyimli yapımcısı ve televizyoncusu Savaş Uğurlu, Ortadoğu halkının Türk dizilerinde yeni yüzler görmek istediğini belirterek, “Ben ve ekibim yıllardır başta Kıvanç Tatlıtuğ olmak üzere, Tuğba Büyüküstün , Songül Öden, Sedef Avcı, Burak Özçiviti, Buğra Gülsoy, Halit Ergenç, Kenan İmirzalıoğlu, Meryem Uzerli ve daha birçok Oyuncu ile Yürk diilerini Ortadoğuda tanıtmaya devam ediyoruz. Ortadoğu televizyonlarından ve izleyicisinden gelen talebe göre Türk oyuncuları ile çeşitli etkinlikleri gerek orada gerekse burada Medyadoktoru olarak yapıyoruz. Fakat son zamanlarda Ortadoğuda yapılan anketlerde halkın büyük bir kesimi Türkiye’den giden dizilerde artık yrni yüzler görmek istediği söylüyor. “
 
“İLGİ BAŞKA ÜLKELERE YÖNELDİ”
 

Türk dizilernin Ortadoğu da gördüğü ilginin diğer ülkelerede sıçradığını belirten Uğurlu, Ağırlıklı olarak Ortadoğu halkının sevdiği diziler ve oyuncularımız şimdi Amerika dan meksikaya, çinden malezyaya hatta Afrika ülkelerine dahi sıçramış durumda. Bizlerle irtibata geçen birçok ülke televizyonunun istediği tek şey mevcut oyuncular dışında yeni yüzleride görmek istemeleri. ”


Uğurlu: ‘’Özge Ulusoy Ortadoğu’nun yeni yüzü olmalı’’ ara başlığı ile

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizi yurt dışında birçok oyuncu ve modelin temsil ettiğine de değinen Yapımcı Savaş Uğurlu, “Kültür ve Turizm bakanlığımız ülkemizi uluslararası platformlarda tanıtacak oyuncu ve modeller ile çalışmalar yapıyor. Bunlar tekrarlanlamı. Bence Ortadoğu izleyicisi Özege Ulusoy’u sever kendilerinden gibi görürler. Diğer ülkelerdeki tanıtım yüzlerimizde yine alanında başarılı isimler olmalı fakat Yıllardır Ortaoğu televizyonları ile çalıştığımız için Özge Ulusoy’u Ortadoğu’da ülkemizin yüzü olması gerekir. Türk modasını Türk motiflerini ve Türk kültürünü anlatan isimlerin başında geldiği için kültür mozaiğini taşıyacak ismin bence Özge Ulusoy olması gerektiğini düşünüyorum”

Share
244 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2