logo

26 Temmuz 2016

ORSİAD ve OSTİM Yönetimi,Devletin ve milletin yanında olma zamanı…

Atatürk’ten aldığımız cesaretle atlattık bu darbe girişimini. O ruhu hala taşıyoruz…..

7b6c1f85-4c4f-4150-9446-db9b00b2dd4d

Halim UTLU

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) ile OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimleri,”Darbe geçmişi çok fazla olan bir ülkeyiz. Demokrasimize sahip çıkmalıyız. Bu ülkenin kıymetini çok iyi bilmeli, bu süreci çok akıllı, ferasetli bir tavır göstererek geçirmeliyiz. Şu an devletin ve milletin yanında olma zamanı. Bugün her birimiz hiçbir siyasi görüşün, partinin, kesimin tarafında değil, demokrasimizin tarafındayız. Bunun için iyilik mücadelemizi sonuna kadar vermeliyiz. Demokrasimize sahip çıkmalıyız. Bizler Atatürk’ten aldığımız cesaretle atlattık bunları. O ruhu hala taşıyoruz.”açıklaması yaptı.
Bizlerin gündemi sanayi olmalı, üretim olmalı 

ORSİAD Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini ziyaret ederek,çeşitli görüş alışverişinde bulundu ve gümdemi değerlendirdi.ORSİAD Başkanı Nedret Yener, darbe girişiminin herkesi derinden etkilediğini, en büyük tesellinin, birlik ve beraberliğin hiç olmadığı kadar güçlü bir biçimde ortaya çıkması olduğunu ifade ederek,şunları söyledi;e93bcf7e-8518-4c3c-83e8-07bd161fa865

“Bu süreçte iş dünyasına önemli görevler düşüyor.Milletimiz bu süreçte birlik ve beraberlik duygusu ile hareket ederek, laik demokratik Cumhuriyetimizin darbe almasına engel olmuştur.Bundan sonra senlik benlik davasından uzak, kucaklayıcı bir duruş göstermeliyiz. Demokrasi uğruna verilen mücadelede, şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılarımıza başsağlığı diliyorum. Umarım ülkemiz bir an önce olması gerektiği gündemine döner, bizlerin gündemi sanayi olmalı, üretim olmalı. Bunun için de elbirliği ile bugünleri atlatmalıyız.”

Bu süreci çok akıllı, ferasetli bir tavır göstererek geçirmeliyiz

Sivil toplum örgütlerinin OSTİM OSB için önemine işaret eden ve yeni yönetime hayırlı olsun dileklerini belirten Aydın, “Bu bir bayrak yarışıdır. Daha gelişmiş, üyesi çok bir ORSİAD’ı temenni ediyoruz.” diyerek,özetle şöyle devam etti;

“Bu badireyi çok daha ciddi yaralar almadan atlattık. Bizler yine dikkatli olmaya devam etmeliyiz. Darbe geçmişi çok fazla olan bir ülkeyiz. Demokrasimize sahip çıkmalıyız. Bu ülkenin kıymetini çok iyi bilmeli, bu süreci çok akıllı, ferasetli bir tavır göstererek geçirmeliyiz. Şu an devletin ve milletin yanında olma zamanı.

Bugün her birimiz hiçbir siyasi görüşün, partinin, kesimin tarafında değil, demokrasimizin tarafındayız. Bunun için iyilik mücadelemizi sonuna kadar vermeliyiz. Demokrasimize sahip çıkmalıyız. Bizler Atatürk’ten aldığımız cesaretle atlattık bunları. O ruhu hala taşıyoruz.”

Türkiye şu anda tarih yazdı 

Yeniden birbirimize sarılıp, kucaklaştığımızı ve Türkiye’nin şu anda tarih yazdığının altını çizen  Aydın “Devletimizin, Milletimizin ve Hükümetimizin yanında durulması, ayrı bir ses olmadan tek vücut devam etmemiz gerekiyor. Biz sanayiciler ülkemiz için böyle zamanlarda işlerimize daha çok odaklanmalı, daha çok üretmeli, teknolojimiz ile birlikte büyümeliyiz. Bunun için özellikle OSTİM’deki firmalarımıza çok güveniyorum. Buradaki sanayicimiz başaracaktır bunu.”dedi.

Share
344 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2