logo

reklam

ONURLU DURUŞ. ERDEMLİ GÜÇ..


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

İnanıyoruz ki, ekonomiden sosyal hayata, siyasi yapımızdan dış politikaya her alanda ülkemizin onurlu geleceğini n inşa süreci, Türk milletinin temel ve ortak özlemidir. AK Parti, bu gün bu özlemin sesi ve güvencesi olarak tarihin ve milletimizin huzurundadır. Bu millet bitti, bu topraklar tükendi, bunlar artık yenildi dediler. ‘Anadolu, Trakya artık belini doğrultamaz, bu insanlar artık ayakları üzerinde duramaz’ dediler. Bu asil milletin tarih boyunca her türlü badireyi aştığını, her türlü engeli aştığını, ‘bitti’, ‘tükendi’ denildiği zamanlarda yeniden doğarak şahlandığını, yeniden tarih yazdığını unutmak gibi bir gafletin, bir dalaletin içinde oldular.

 

İstiklal Marşı şairimiz ne güzel ifade ediyor: ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım; Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım. Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım. Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın; Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın. Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın, Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.’ İşte bu ruhla, bu coşkuyla, bu heyecanla, bu aziz millet coştu, zincirlerini kırdı, bu millet kendisine biçilmiş kefeni paramparça ederek tarihi bir kez daha yeniden yazdı. Bugün Türkiye ne doğu’dur ne de batı! Türkiye ne sadece doğu ve batı arasında bir köprüdür; ne de artık eskisi gibi sadece bir tampondur. Türkiye; doğu’da da batı’da da insanlık için herkesin sustuğu yerde konuşabilen en kadim “Erdemli Güç’tür.

 

Batı toplumları medeniyet maskesi ile kamufle ettikleri, aslında insani değerlerden hızla uzaklaşarak akıp giden yolculukta ilerlerken, diğer Medeniyet dünyası Doğu toplumları statükocu bir inat, bir diretme ile yoksullaşmaya anti Demokratik sistemlerde yok oluşa doğru ilerlediler. Direnmeyenler ise kendi topraklarında kiracı konumuna kendi evlerinde misafir konumuna gelmek zorunda kaldılar. Yani gelişmemiş ülkeler ya da ekonomik olarak az gelişmiş sosyal olarak Batı değer ve kültürleriyle asimile olmuş, kendi özünden hızla uzaklaşmış toplumlar ve uluslar oldular.

 

Ülkemizi örnek gösterirsek Batı ve Doğu kültürü tam bir sentez oluşturur. Statükonun ve değişimin iki bloğu sanki Batı ve Doğu kültür ile değerlerinin savaşçıları gibi kemikleşmiş, ezberlenmiş söylem ve eylemlerinden taviz vermeden çağın getirdiği değişimi kabullenmeyen ya da insani değerlerin büyük bir miras olduğunu göz ardı eden iki blok. Aslında aynı teknenin hamuru olduklarını aynı geminin yolcuları olduklarını geçmişte de, gelecekte de ortak olduklarını biraz düşünseler anlayacak ve geçmişin bugüne taşıdığı değer, kavram, kültür ve inançlardan oluşan mirası ve durmaksızın yenilenen değişimin gerekliliğini kavrayıp buna göre yol haritasını ve geleceğin yapısını inşa edebileceklerdir.

 

İnanıyoruz ki, gelenekten geleceğe uzanan durmak yok yola devam yürüyüşü, Türk insanı ve Türkiye için kutlu ve onurlu bir yürüyüştür. Ülkemizde yaşanan sorunların temelinde, her alanda yozlaşma kültürünün hâkim olduğuna inanan AK Parti; ilkeli, tutarlı ve temiz siyaset anlayışı ile kalitenin ve ahlakın toplumsallaştırıldığı bir düzeni ön görmektedir.

 

AK Partinin stratejik hedefi, ülkemizi barış ve istikrarın teminatı, güçlü ve lider bir ülke konumuna getirmektir. Bu amaçla siyasi, sosyal ve ekonomik beklenti ve ihtiyaçların için gerekli bütün tedbirleri alarak köklü reform süreçlerini kendi dinamikleri içinde sonuçlandıracaktır. AK parti, toplum hayatını, demokratik rejimi ve ahlaki değerleri tahrip etmesi nedeniyle ahlaksızlık ve yolsuzlukla mücadeleyi milli siyaset konusu olarak görmektedir.

 

AK Parti, hukukun üstünlüğünün, insan şeref ve haysiyetinin, fikir, teşebbüs, din ve vicdan hürriyetinin teminatı olarak gördüğü, sadece bir siyasi rejim değil, ayni zamanda bir hayat tarzı olan demokrasinin sosyal ve siyasal ilişkisinde, bütün kurum ve kuruluşları ile işletilmesinin gereğine inanmaktadır.

 
Belirlenmiş politikalara göre tavır alan değil, dünya ölçeğinde siyasi, sosyal ve ekonomik politikaları yönlendiren, öncelikle bölgesinde süper güç, 2023 yılında da ‘’lider Ülke’’ olmayı hedefleyen bir dış politika uygulamaktadır.

 

 

Ülkemizin birliği ve dirliği için, siyasal ve ekonomik istikrarın toplumsal istikrarla birlikte ahenkli bir üçgen oluşturarak yoksulluk, işsizlik ve yolsuzlukla mücadele etmek üzere milli bir seferberliği başlatmıştır.
Milletimize evrensel normlarda hizmet sunulması için ‘’ devlet milleti için vardır’’ anlayışından hareketle, vatandaşa hizmeti ve vatandaşın güvenini esas alan, e- devletin hâkim olduğu, etkin ve verimli çalışan, şeffaf kurum ve kuruluşlardan oluşan ‘’Akıllı Devlet’’i oluşturma çalışmalarını başlatmıştır.

 

Bu hedeflerin; ilkeli ve temiz siyaset anlayışını benimseyen kadrolarla uygulanması noktasındaki hareketle tarihin en büyük milletinin yaşaması v yükselmesi için taşıdıkları yüce dileklerini siyasi bir aksiyon halinde gerçekleştirme yoluna girmişlerdir.

 
Artık AK Parti hareketi Türkiye’nin onurlu geleceği için patlama noktasına gelmiş, zafer güneşinin ilk ışıkları Ülkemizin iç ve dış düşmanlarının acı ve kin dolu çığlıkları arasında belirmeye başlamıştır.
Ne mutlu, Türk milletinin büyümesi ve yükselmesi idealine gönül veren AK Parti kadrosuna.
Ne mutlu, sinesinden böyle inançlı ve güçlü kadrolar çıkaran Allah’ın övdüğü Büyük Türk Milletine..Saygılarımla.
Hasan ALPARSLAN, Araştırmacı, Gazeteci- Yazar. 30 Haziran 2016
Konuşma Sonu

Share
336 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Batı’nın uzun vadeli Orta Doğu Planları

  28 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Bu hafta peş peşe ve eş zamanlı olarak iki kitap okuyorum. Benim ilgi alanıma, okuma zevkime ve kültürüme göre her ikisi de müthiş kitaplar. Adeta birer hazine değerindeler. Herhalde birkaç kez daha okur ve içlerindeki püf noktalarını yakalarım. Birinci kitabım, Garbiyat Enstitüsü’nün kitabı. Yazarı benim aynı zamanda kıymetli bir dostum olan Dr. Yalçın Koçak. Yalçın kardeşim benim gibi bir İnşaat Mühendisi ve olayları, mühendislerin alışık oldukları şekilde dört bir tarafından bakarak ve iyice inceleyerek değerlendiriyor. Gözünde at gözlüğü...
 • VEYSEL KARANİDEN DUA İSTEMEK

  27 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Veysel Karani'den Dua isteyen Hz. Ömer ve Hz. Ali benim örneğim. .................................................. ................................ Ebu Hureyre’nin naklettiğine göre, Allah’ın Resulü ashabıyla birlikte iken kendisine şöyle dedi: “Yarın cennet ehlinden biri seninle birlikte namaz kılacak.” Ebu Hureyre şöyle anlatıyor: Bu kişiyi görmek için büyük bir istek duydum. Böylece gidip Resulallah’ın (sav) arkasında namaz kıldım ve herkes çıkıncaya kadar mescidde bekledim. O sırada kara bir adam öne doğru geldi. Tek parça bir giysi...
 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
 • “Güneş yakar, Kıbrıs Türkü bakar”!

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağı. Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Tüm dünyada kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılmakta. Dünya, güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu ola...
UA-36507442-2