logo

29 Ağustos 2015

Önen’den Zafer Bayramı mesajı

Ülkemizi parçalamayacaklar”

AK Parti 23 ve 24. dönem Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Önen mesajında, iç ve dış düşmanlara rağmen ülkemizi kimsenin parçalamayacağını, dil, din, ırk ayrımı yaparak kimsenin birliğimizi bozamayacağını söyledi.16

Aziz milletimiz, dünya tarihine damga vuran zaferlere imza atmıştır

 Milletvekili Emin Önen mesajında, 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin Türkiye Cumhuriyeti Devletini yeniden hayat buluşu olduğunu belirterek, 30 Ağustos zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, n imkânsızlıklara rağmen milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında kenetlenen milletimiz, büyük fedakarlık ve cesaret örneğiyle elde ettiği zaferlerle güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerini atarak, işgal altındaki topraklarımız düşmandan arındırıldı. Zafer Bayramı; birlik ve beraberliğimiz sonucu dünyada emsali görülmemiş bir zaferle sonuçlanmıştır. Aziz milletimiz şanlı tarihi boyunca birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan ve bayrak uğruna nice mücadeleler kazanmış, elde ettiği büyük başarılarla dünya tarihine damga vuran zaferlere imza atmıştır. Bizler de, geçmişimizden aldığımız güçle, gelecek nesillere daha aydınlık ve güzel bir Türkiye bırakmak, ülkemizi daha ileriye taşımak için, çalışmalarımızı samimiyetle ve kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi. 

Türkiye, güçlü ve müreffeh bir ülke olarak daima yükselecektir

Tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizin 30 Ağustos 1922’de büyük zafer ile dünyaya gücünü göstererek bir karış vatan toprağının verilmeyeceğini kanıtlandığını belirten Önen, Türkiye tarihi ve kültürel birikimi ve büyük potansiyeliyle dünyanın önemli ülkelerinden biridir. Milletimizin ortaya koyduğu bu şuur hiç bir zaman bitmeyecektir. Bugün bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayanlar olarak, hepimiz bu zafere ve bu zaferi bize armağan eden atalarımızı rahmetle anıyoruz. Anadolu’nun sonsuza kadar yurdumuz olduğunu da n dünyaya ilan ettik. Türkiye, ’Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ düsturu doğrultusunda kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edecek. Uluslararası arenada etkin, her alanda gelişmiş, güçlü ve müreffeh bir ülke olarak daima yükselecektir. Son aylarda yine ülkemizi karıştırmaya çalışıyorlar. Artık hiçbir yuvanın yıkılmaması, anaların ağlamaması, kadınların dul, çocukların yetim kalmamamsı ve en önemlisi de ülkemizi kaosa sürükleyen iç ve dış düşmanlarımızın yüzlerinin gülmemesi duygu ve düşünceleriyle Şanlıurfalı hemşehrilerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularımızla kutluyoruz” diye konuştu.

 

 

Share
431 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2