logo

reklam
26 Haziran 2015

Önen’den 3 bin aileye yardım

Önen fakir aileleri yine unutmadı

bicki_makinesine_dusen_isci_oldu_1434803307_1072

  1. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Başkan Yardımcısı Emin Önen, mübarek Ramazan ayında yine fakir aileleri unutmadı. Önen, içersinde pirinç, nohut, mercimek, fasulye, zeytin, salça, bulgur, makarna, irmik ve ay çiçek yağı bulunan gıda kolisini yerli ve Suriyeli 3 bin aileye ulaştırarak yine dualarını aldı.

Hemen her yıl binlerce fakir aileye mübarek Ramazan ayında gıda yardımında bulunan 24. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, bu yıl da fakir aileleri unutmadı ve 3 bin aileye gıda yardımında bulundu.

Gönderilen gıda kolileri Şanlıurfa merkez ve ilçeleri ile bazı köylere kadar ulaştırıldı.

bicki_makinesine_dusen_isci_oldu_1434803307_1072

Mübarek Ramazan ayında her yıl olduğu gibi bu yılda Şanlıurfa’daki fakir aileleri sevindirmeyi düşündüğünü belirten Emin Önen, “Büyüklerimiz, -Mal, gurbette vatandır. Fakirlik vatanda gurbettir. Bir kimse fakirse, nerede olursa olsun gariptir- buyuruyor. Bizde garip din kardeşlerimizi sevindirebilmek için çam sakızı çoban armağanı misali elimizden geleni esirgememeye çalışıyoruz. Zilzâl suresi 7 ve 8. Ayetlerinde; -Zerre kadar hayır yapan sevabını, zerre kadar şer yapan da cezasını görür- buyruluyor. Bizlerde inşaallah yaptıklarımızın sevabına nail oluruz. Zaten Müslüman’ın malında, zekâttan başka kimsenin hiçbir hakkı yoktur” dedi.

 

Vekile ve aracılara dua

Yardım kolileri verilen fakir aileler ise, memnuniyetlerini dile getirerek, “Vekilimizden ve aracı olanlardan Allah razı olsun. Biz her zaman vekilimiz Emin Önen’e bol bol dua ediyoruz. Bu sene aday olmayınca yardım gelmez diye düşünüyorduk ancak o bizleri yine unutmadı. Allah ondan her zaman razı olsun” dediler.

 

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

“Cahillikten daha şiddetli fakirlik, akıldan daha faydalı zenginlik, tefekkürden daha kıymetli ibadet yoktur.” [İ. Neccar]

“Malda zekâttan başka hak yoktur.” [Ahkâm-üs-sultaniyye]

“Zekâtı verilmiş mal, kenz [biriktirilmiş, istif edilmiş mal] değildir.” [Ebu Davud]

“Zekâtını vererek mallarınızı zarardan koruyunuz.” [Hâkim]

Share
646 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Önen’den 3 bin aileye yardım” için 1 yorum

  1. Suizan etmeyelim
    Farz olan zekâtı açıkça vermek riya olmaz, daha sevap olur. Zekâtın böyle alenen verilmesi, zekâtını vermemiş olmak töhmetinden kurtarır, başkalarına da örnek teşkil etmiş olur.
    İbni Abbas hazretleri, gizlice verilen nafile sadakanın sevabı, alenen verilenden 70 kat fazladır buyurdu. Açıktan verilen zekâtın sevabı ise gizlice verilenlerine göre 25 kat fazladır.
    İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki: Bir kuruş zekât vermek, milyonlarla sadaka vermekten, daha sevaptır. Zekât vermek, Allahü Teâlâ’nın emrini yapmaktır. Sadaka ve hayratın çoğu ise, ün, saygı ve nefsin şehvetlerini kazanmak için olur.
    (Her yıl mübarek Ramazan ayında zekatlarını gıda olarak dağıtan Atasay Kamer Vakfı, Şanlıurfa Milletvekilimiz Emin Önen, iş adamlarımızdan hemşehrimiz Mahmut Cevdet Abacıoğlu ile damatları Birol Yılmaz ve Tarkan Ander gibi….) 25 kat daha fazla sevap kazanmak için zekatını açıktan verenlere söz söylemek onlar hakkında sui zan etmektir ki, affolunmayan büyük günahtır.

UA-36507442-2