logo

10 Mayıs 2015

ÖNEN AİLESİNİN ACI GÜNÜ “Hocaların hocası Hakk’a yürüdü”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen’in 84 yaşındaki babası Mehmet Salih Önen vefat etti.

1,Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Ankara’da zaman zaman tedavi gören AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen’in babası Mehmet Salih Önen evinde vefat etti.

J.Korgeneral Alataş Çelenk gönderdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve GAP Kalkınma İdaresi Başkanı Sadreddin Karahocagil ile Atasay Kuyumculuğun sahibi Atasay Kamer Vekil Önen’i acılı gününde yalnız bırakmadı. Cenaze törenine katılamayan ancak kardeşi İrfan Alataş’ı gönderen Jandarma Korgeneral Kemal Alataş’ın da gönderdiği çelenk de dikkatlerden kaçmadı.

Vekil Gülpınar, can yoldaşı Vekil Önen’i yalnız bırakmadı

Hemen her yerde Vekil Önen’i yalnız bırakmayan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Önen, cenazenin getirildiği GAP Hava Limanında, Hastahane morgunda, camide, mezarlıkta, taziyede kısaca acılı gününde de yanından ayrılmadı.

2.Vekil Önen’i acılı gününde yalnız bırakmadılar

84 yaşındaki Salih Önen’in Yusuf Paşa Camiinde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazına Milletvekili Önen’in yanı sıra  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, GAP Kalkınma İdaresi Başkanı Sadreddin Karahocagil, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar, Dr. Halil Özcan, Doç. Dr. Abdülkerim Gök, Mahmut Kaçar,  Emniyet Müdürü Eyyüp Pınarbaşı, Atasay Kuyumculuğun sahibi Vekil Önen’in eşinin Dedesi Atasay Kamer, bazı Milletvekili adayları, ilçe Belediye Başkanları, İstanbul, Ankara başta olmak üzere il dışından gelen sevenleri ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

1Çelik ve Nebati Vekil Önen’e sarılarak baş sağlığı diledi

En önde saf tutan Bakan Faruk Çelik ve Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Milletvekili Önen’e sarılarak başsağlığı diledi. Çelik ve Nebati’nin de aralarında bulunduğu cemaat, Önen’i son yolculuğuna dualarla uğurladı.

 

Omuzlarda taşınarak mezarlığa götürüldü

Merhum Mehmet Salih Önen’in Yusuf Paşa Camiinde öğlen namazı sonrası kılınan Cenaze Namazının ardından, tabutu omuzlarda taşınarak, camiye yaklaşık 600 metre uzaklıktaki Bediüzzaman Aile Mezarlığına defnedildi. Bir süre tabuta omuz veren Nebati ve Çelik, mezarlığa kadar yürüdü.

Bediüzzaman Şeyhi Emin Efendinin oğlu da Hakk’a yürüdü

Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen’in muhterem babası, Bediüzzaman Şeyhi Emin Efendinin oğlu, Hocaların Hocası olarak tanınan Emekli Öğretmen Mehmet Salih Önen, Cuma günü Ankara’daki evinde 84 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuşmuştu. Akşam saatlerinde Şanlıurfa’ya getirilen cenazesi, Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastahanesi morguna konulmuştu.

 

Share
1053 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2