logo

09 Ocak 2016

Öncü Gençlik İl Başkanı Ufuk’un Organları 5 Kişiye Hayat Verdi

 

2.Talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeden Vatan Partisi Öncü Gençlik Niğde İl Başkanı Ufuk Dündarlıoğlu’nun organları 5 gence umut oldu.

10 gün önce bir kaza sonucu hastaneye kaldırılan ve yaşam mücadelesi veren Vatan Partisi Öncü Gençlik Niğde İl Başkanı Ufuk Dündarlıoğlu, yoğun bakımdayken beyin ölümünün gerçekleşmesi nedeniyle hayatını kaybetti. 23 yaşında olan Ufuk Dündarlıoğlu’nun ölümü ailesini ve yakınlarını büyük üzüntüye boğdu.  Aynı zamanda Türkiye Gençlik Birliği Eski İl Başkanı olan Ufuk için sosyal medyada Türkiye’nin dört bir yanından binlerce taziye mesajı gönderildi.

Ufuk Dündarlıoğlu’nun ölümünün ardından Ufuk’un organlarını bağışladığı bilgisini alan Dündarlıoğlu ailesi, yaşamını yitiren evlatlarının kararı doğrultusunda hareket etti. 30 yaş altı organ nakli bekleyen hastalara umut olan Ufuk’un kalbi kendisiyle aynı yaştaki bir başka gence hayat verdi. Ufuk Dündarlıoğlu’nun kalbi ve akciğeri özel ekip tarafından alınarak Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’ne, karaciğeri İstanbul Acıbadem Hastanesi’ne, bir böbreği Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’ne diğer böbreği ise Gaziantep Sani Konukoğlu Hastanesi’ne , nakil bekleyen hastalar için gönderildi.

Ufk Dündarlıoğlu’nun cenazesi ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vatan Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği’nden mücadele arkadaşlarının yoğun katılımıyla Niğde’nin Dündarlı Beldesi’nde toprağa verildi.

Share
300 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2