logo

26 Mart 2016

Önce ağaç dikimi sonra nikah!

4Büyükçekmece Belediyesi’nce gerçekleştirilecek olan ağaç dikme şölenine katılacak olan çift önce ağaç dikecekler ardından da Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından nikahları kıyılacak.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün daha yeşil bir Büyükçekmece için ağaç dikmeyene nikah yok projesi hayata geçiriliyor.

Herkesin dikili bir ağacı olacak

Büyükçekmece Belediyesi, Orman Haftası nedeniyle farklı ve renkli bir ağaç dikme şölenine imza atacak. Türkiye’nin en fazla yeşil alana sahip ilçelerinden biri olan Büyükçekmece’de, “Herkesin Dikili Bir Ağacı Olacak” sloganıyla başlatılan proje  binlerce ağaç dikimi ile hayata geçiriliyor. Ağaç dikme şölenine gelinlik ve damatlıkla katılacak olan Özlem Dikencik ve  Ozan Toprakseven çifti önce ağaçlarını diktikten sonra, Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından nikahları kıyılacak. 28 Mart Pazartesi günü saat 11:00’de Sinanoba Mahallesi, Ünlüsoy Caddesi, Demirkapı Sokak sahilinde gerçekleştirilecek olan ağaç dikme etkinliği bir şölen havasına dönüşecek.

“Örnek projeyi hayata geçiriyoruz”

Büyükçekmece’nin 505 bin metrekare yeşil alanıyla Türkiye’nin en yeşil ilçeleri arasında ilk sıralarda olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Çocuklarımıza daha yeşil bir Büyükçekmece bırakmak için ağaçlandırma çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz. Orman Haftası etkinlikleri kapsamında da örnek sayılabilecek bir projeyi hayata geçiriyor. Büyük Büyükçekmece ailemi, 28 Mart Pazartesi günü gerçekleştireceğimiz ağaç dikme törenine bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2