logo

15 Mayıs 2015

OMURİLİKLİLER ARTIK KENDİ YERLERİNDE ÜRETİM YAPACAK

14Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Omurilik Felçliler İstihdam Derneği ( ŞUOFİD)  kentteki omurilik felçlilerin hem üretim hem de satış yapacağı tesis açtı.

 

Büyükşehir Belediyesi her daim engelli vatandaşların yanına olmaya devam ediyor. Engelliler haftası kapsamında onları doya doya eğlendiren Büyükşehir Belediyesi şimdide omurilik felçlilerin hem üretim hem de satış yapacağı tesisin açılışını yaptı.

 

Daha önce atıl durumda olan Büyükşehir’in yapmış olduğu tadilattan sonra tam bir üretim tesisi haline geldi.

 

Tesisin açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, kurum olarak her alanda engelli vatandaşların elinden tutmaya devam ettiklerini söyledi.

 

Tesiste hem üretim hem de satış bölümünün bulunduğu bu işlevin engelli vatandaşların işi kolaylaştıracağını belirten Başkan Güvenç, şunları söyledi:

 

“Bu bina eski bir harbeydi. Biz burayı aldık ve çatısı onardık ve  yep yeni güzel bir bina haline getirdik. Burada engelli kardeşlerimiz hayata tutunacaklar. Dünya imtihan yeridir. Bizler bu imtihanı en iyi şekilde geçmeye bakacağız.”

 

Açılışa AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2