logo

16 Haziran 2015

ÖLÜME TERK EDİLEN ÇOCUK SAHİPSİZ KALDI

2 Yaşında iken koşup oynayan 4 Yaşındaki Yusuf Emre’nin hayatı söndü

ANNENİN FERYADI YÜREK BURKTU” Yavrumu ya kurtarın yada öldürün çektiği acıya dayanamıyorum”

IMG_3059
Tuzla İçmeler’de ikamet eden Serbest Meslek sahibi Ali Canpolat’ın oğlu Yunus Emre Canpolat ölümle pençeleşiyor.

 

Haber Merkezine gelen telefon ile ziyaret ettiğimiz 3 çocuklu Ali Canpolat Mercekhaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürümüz Mehmet Canbekli’ye yaşadığı acı tabloyu anlattı.

 

Ali ve Alev Capolat’ın biricik evladı Yunus Emre Canpolat’ın hayat hikayesi yürekler burkuyor. İki yıl önce koşup oynayan hatta konuşan Yunus Emre Canpolat 2 yıldır yatalak ölümü bekliyor. Maddi durumu iç açıcı olmayan ailenin imdadına yetişecek hayırsever aranıyor. İki yıl önce geçirdiği ateşli bir hastalık sonucu üç hastane dolaşan Canpolat ailesi aylarca Hastane köşelerinde yavrularının uyanmasını beklediler. 2 yıldır yatalak olan bebeğin çektiği acıya yürekler dayanmıyor.

IMG_3049

 

Hastanede yapılan açıklama sonucu“Elimizden fazla bir şey gelmiyor evde bakımına yardımcı olun” dedikten sonra iki yıldır ölümle pençeleşen Yunus Emre Mideden besleniyor.Bu acıya katlanamıyoruz diyen aile “yavrumuzu ya öldürsünler veya yaşatsınlar” diyerek göz yaşı döktüler.

 

Amerika’da bu hastalığa çözüm olduğunu ancak, Türkiye’de bile bakımına yetişemediklerini anlatan Canpolat ailesi bir yardım eli bekliyor. Çocuk özel mama bile kabul etmiyor, “gerisin geri çıkartıyor, bakımı çok zor olması bir yana çektiği acı bizi kahrediyor. Bir anne çocuğunun acısını her an her dakika yaşasın mümkün mü? annesi bile artık bu acıya dayanamıyor. Allah sabır veriyor yoksa katlanmak çok zor” diyen Canpolat ailesi “bir an önce ne gerekiyorsa yapsınlar, dayanacak gücümüz kalmadı” dediler.

IMG_3048
Mehmet Canbekli’nin yaptıı röpörtajı izleyin:

Share
1739 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2