logo

24 Kasım 2015

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE ÖĞRENCİLER YETENEKLERİNİ GÖSTERDİ

Geleceği en iyi şekilde inşa etmek için azimle çalışan öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü, yetiştirdikleri öğrencilerle birlikte kutladı. Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği program, belediye binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başladı.

1

Mesleğini en iyi şekilde icra etmek için kendini sürekli geliştirerek, bilinçli, kültürlü nesiller yetiştirmek adına çalışan öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde öğrencilerinin onlar için hazırladığı programla kutladı. Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle yapılan program, belediye binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başladı. Yapılan törenlerde Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul eden Mustafa Kemal Atatürk’e duyulan saygı ve sevgi dile getirildi. Etkinliğe Beylikdüzü Kaymakamı Adem Ünal, Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, Belediye Meclis Üyeleri, gaziler, emekli öğretmenler ve daha birçok konuk katıldı.

 

Şarkılar Öğretmenler İçin Söylendi

 

Programda sahne alan Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Triosu, Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi Oda Müziği Topluluğu ve Aşık Veysel Lisesi Korosu söylenen şarkılar ve yapılan müzikle herkesi eğlendirdi. Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Beril Gökçe’nin okuduğu Dünya Daha Güzel Bir Yer Olmalı Şiiri ise herkese duygu dolu anlar yaşattı.  

 

Emekli Öğretmenlere Şeref Belgesi Verildi, Yeni Öğretmenler Yemin Etti

 

Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı etkinlikte yaptığı konuşmada, “Vatana, millete, manevi değerlere sahip çıkan nesiller yetiştirmek önemli. Onlarca yürek her sabah okullarda sizi bekliyor. Bu onur dolu mesleğin mensuplarının gününü kutluyorum” dedi. İlçede emekli olan öğretmenlere verilen Şeref ve Hizmet Belgesi’ni Beylikdüzü Kaymakamı Adem Ünal takdim etti. Ayrıca adaylığı kaldırılan öğretmenler görevlerine başlamadan önce mesleklerine bağlılıklarını simgeleyen yeminlerini ettiler.

Share
368 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2