logo

07 Mart 2016

Öğretmene yıpranma payı geliyor!

lehrer

 

Öğretmenler de yıpranma payı getirilecek meslek gurupları kapsamına alındı. Bakan Müezzinoğlu müjdeyi verdi. “900 bin öğretmen de yıpranma payıyla emekliliğini öne çekecek” dedi. 

Ağustos 2015 ‘te memurlara erken emeklilik için çalışmalara başlanmıştı. 2016 yılı ocak ayında komisyon kurularak, tasarının eylülde meclise sunulması öngörüldü. Daha sonra Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık çalışanları için başlatılan projenin genişletileceği müjdesini verdi. Erken emeklilik yolu açılmasını bekleyenler arasında sağlıkçıların yanı sıra öğretmenler, postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da yer aldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, konuyla ilgili, “Sağlık çalışanlarımıza yıpranma payı, fiili hizmet zammı ve hekimlerimizin emeklilik haklarının iyileştirilmesiyle ilgili çalışmalar sürüyor. Önümüzdeki günlerde inşallah huzurlarınıza getirmeyi planlıyoruz” açıklamasını yaptı. Öğretmenler, postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da tasarıda yer alıyor. Beklenen karar çıkarsa, 900 bin öğretmen de yıpranma payı alarak emekliliğini öne çekecek.

 

 

Etiketler:
Share
740 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Öğretmene yıpranma payı geliyor!” için 1 yorum

  1. sizin adalet anlayışınızdan ben şüpheye düşüyorum. itfaiye çalışanı olarak ben statü bekliyorum daha benim hakkım olanı vermemişken zaten mevcut hakkı olanların haklarını genişletiyorsunuz. çok güzel tebrik ederim ama önce mağduriyet yaşayanlardan başlasanız sorunları gidermeye daha nezih olacak . yoksa sorun itfaiye çalışanlarının öğretmenler kadar ses getirememesimi . bu dünyada olmasada sesimizi duyuracağımız yerler mutlaka var. adalet istiyoruz söz değil icrat istiyoruz. itfaiyeye statü ve yasal haklarımızı istiyoruz. benim göstergem neden 1350 lira bunun hesabını istiyoruz

UA-36507442-2