logo

19 Haziran 2015

Öğrencilerin Alzheimer Projeleri, Dünya birinciliği getirdi!…

13Alzheimer hastaları için hazırladıkları projeleriyle,Sınav Koleji öğrencilerinden oluşan Project MIND ekibi, Amerika’da 47 ülkenin katıldığı Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı’nda (FPSPI) Dünya 1.’si oldular.

Slogan “Onlar unuttu biz hatırlıyoruz”

“Onlar unuttu biz hatırlıyoruz” sloganıyla başlattıkları projeleriyle, büyük takdir toplayan Sınav Koleji öğrencileri, Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı’ndan (FPSPI) Dünya 1.’liğiyle döndüler.Şampiyon öğrenciler, ABD Iowa State Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı’nda (FPSPI),Japonya,  İngiltere, ABD, Avustralya, Kanada gibi birçoğunun ana dili İngilizce olan 47 ülkeyle yarıştı..

Er ve Kocabıçak da, senaryo yazma yarışmasında Dünya 2.si oldu  

Yarışmada Project MIND ekibi, projeleriyle Dünya 1.’si olurken, kolej öğrencilerinden Alara Er ve Alara Kocabıçak da, bireysel senaryo yazma yarışmasında Dünya 2.liği dereceleri aldılar. Dereceleriyle sadece Sınav Koleji’nin değil, Türkiye’nin de gururu olan öğrenciler, uluslararası bir platformda yaratıcılık ve farkındalık deneyimi yaşama imkânı buldular. Analitik düşünce ile araştırma becerileri üzerine odaklaşan öğrenciler, bu sayede Alzheimer konusuna Türkiye’nin yanı sıra, dünyada da dikkat çekmeyi başardılar.

Çok önemli bir yara Alzheimer’a dikkat çektiler

Alzheimer konusunda farkındalık yaratan öğrenciler ve öğretmenleri kutlayan Sınav Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Caner Koç, “Toplumsal açıdan önemli bir konu olan Alzheimer’a dikkat çeken ve sosyal sorumluluk anlayışıyla farkındalık yaratan öğrencilerimiz gerçekten çok anlamlı bir iş başardı. Dünya 1.’si olarak Amerika’da 47 ülkenin katıldığı yarışmada bayrağımızı gururla dalgalandıran ve İstiklal Marşı’mızı okutan öğrencilerimizi ve onlara emek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Gelirlerini de,Yaşlı Yaşam Merkezi’ne bağışlamışlar

Project MIND ekibi, daha önce de kermes, konser ve diğer kampanyalardan elde ettikleri 20 bin TL’lik geliri, Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi’nin, Alzheimer hastaları için inşa ettiği Yaşlı Yaşam Merkezi’ne bağışlamıştı.

 

Share
211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2