logo

reklam

Öğrencilere ‘farkındalık’ kazandırılıyor

Özlem Ağar/ GAZİANTEP

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi’ndeki Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu İlkokulu’nda, öğrencilere “farkındalık” kazandırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Bu amaçla planlanan son etkinliklere ’21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları’ haftası nedeniyle okul bahçesinde devam edildi. Etkinliğin açılışında konuşan Okul Müdürü Eyüp Yılmaz, “Öğrencilere akademik, sosyal, kültürel, sportif ve değerlerimiz yönünden en yüksek düzeyde katkı sağlayacak eğitim öğretim anlayışımızla; farkındalık kazandırma etkinliklerimize ’21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları’ haftası nedeniyle devam ediyoruz. Türk topluluklarının yaşadığı geniş coğrafyada doğa ve çevrenin uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı’nın Anadolu’da ve Türk kültürünün yayıldığı diğer bölgelerde de son derece köklü ve zengin bir geçmişi vardır.” dedi.

Bu bilincin öğrencilere kazandırılması kapsamında günün anlam ve önemini belirten diğer konuşma ve şiirlerden sonra çeşitli yarışmalar yapıldı. Söz konusu faaliyet, davul zurna eşliğinde oynanan oyunlarla son buldu.

Share
94 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2