logo

04 Mayıs 2016

ÖĞRENCİLERDEN KUTLU DOĞUM HAFTASINA ÖZEL ETKİNLİK

6Eşref Bitlis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kutlu Doğum haftası dolayısıyla özel bir etkinlik düzenledi. Küçükçekmece Belediyesi’nin destek verdiği Özel etkinliğe öğrencilerle birlikte veliler de katıldı.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan programda konuşan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Elif Akçay Özcan; “Peygamber Efendimiz (s.a.v)’i anmaktan çok anlamaya mecburuz. Peygamberimizi sevmek demek sadece ona salâvat getirip seviyorum demek değildir. Peygamberimizi sevmek demek El-Emin olabilmektir. Güvenilir olmak, yalanı hayatımızdan çıkarmak, kendimiz için istediğimizi mümin kardeşimiz için isteyebilmek, farklılıkları hoşgörüyle karşılayıp, insanları sadece insan olduğu için değer verebilmek, birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu bir şekilde yaşayabilmektir” dedi.

Okul başmüdür yardımcısı Ziyattin Eldemir ise günün anlam ve önemini anlatan şiirini seslendirdi. Programda okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu Kutlu Doğum haftasıyla ilgili Orotoryo Gösterisi büyük ilgi görürken, öğrenciler tüm katılımcılara gül dağıttı. Eşref Bitlis Lisesi’nde düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ise okul müdürü Kemal Ulutaş hediye verdi.

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER;

-Zehra Elmas

-Berivan Özden

-Cahide Aydoğan

-Havva Orak

-Ayşe Purçak

-Buse Aldemir

-Gizem Kadir

-Sinem Kadir

-Melisa Keskin

 

 

Share
393 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2