logo

12 Haziran 2015

ÖĞRENCİLER BÜYÜKŞEHİR İLE MÜZE KEYFİ YAŞADI

29Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinden ve ilçelerden getirdiği 250 öğrenciye Türkiye’nin en büyük müzesini gezdirdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen pazar günü açılışı yapılan Şanlıurfa Müzesi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde ve ilçelerde eğitim gören 250 ilk, ortaöğrenim öğrencisini Şanlıurfa Müzesi’ne getirdi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, ile bir araya gelen minik öğrenciler daha sonra rehber eşliğinde ilk defa müze gezmenin keyfini yaşadı.

 

Öğrencilerin müze ziyareti ile ilgili açıklamaya yapan Başkan Güvenç,:

 

“Türkiye’nin en önemli müzelerinden birisini 3 yıl içerisinde Şanlıurfa’da yaptık. Bu müzemiz ve yandaki mozaik müzemiz gerçekten dünya çapında saygı duyulacak bir eserdir. Allah’a şükür artık bu ülkede böyle güzel eserleri 3 yıl içinde yapabiliyoruz. Etrafındaki park alanı ile böylesi ihtişamlı bir eseri Şanlıurfa’mıza kazandırmış olduk. Bunun için be büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. İstiyoruz ki siz gençler bu eserlerimizi değerlerimizi gelip yerinde görsünler. ”

 

Öğrencilerden Hüseyin Duman, ilk defa bir müzeyi gezdiğini ve çok heyecanlandığını söyledi. Desteklerinden dolayı Başkan Güvenç’e teşekkür eden Duman. “Büyükşehir Belediyemiz geldi bizi okuldan aldı buraya kadar getirdi. Ben ilk defa müzeyi gezdim çok güzeldi Celalettin Amcaya çok teşekkür ederiz” dedi.

Müze ziyaretinin ardından Başkan Güvenç, öğrencilere pazıl ve kitap hediye etti.

Share
170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2