logo

23 Eylül 2016

O İSİM YENİDEN GÖZALTINA ALINDI.

ahmet-altan

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ancak daha sonra  serbest bırakılan Ahmet Altan hakkında tekrar yakalama kararı çıkarıldı. Savcılığın itirazını yerinde gören İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliğinin, “yakalama kararı” vermesinin ardından Altan’ın emniyet görevlilerince Şişli’de gözaltına alındığı öğrenildi.

Darbe girişiminden bir gün önce FETÖ’nün kanalı Can Erzincan TV’de katıldıkları yayında darbeden haberdar oldukları değerlendirilen sözleri, FETÖ yardım ve yataklık ile FETÖ propagandası suçları kapsamında gözaltına alınan Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler, emniyetteki işlemleri ardından İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmiş soruşturma savcısı Can Tuncay, her iki ismi de tutuklamaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etmişti.İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği, her iki isme ait dosya üzerinde yaptığı inceleme ardından şüphelileri dinlemiş Mehmet Altan’ın sevk maddeleri çerçevesinde tutuklanmasına karar verirken Ahmet Altan’ın adli kontrol kararı ile serbest bırakılmasına hükmetmişti.

Savcı Can Tuncay, sabah saatlerinde Ahmet Altan’ın adli kontrol kararı ile serbest bırakılması kararına itiraz etti. Dosya bunun üzerine bir üst mahkeme olan İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne geldi. Talebi değerlendiren Hakim Bekir Altun, Ahmet Altan hakkında verilen kararın kaldırılmasına, şüpheli ile ilgili “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” ile “FETÖ/PDY Silahlı terör örgütüne üye olma”suçları kapsamında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Savcılığın itirazını yerinde gören İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliğinin, “yakalama kararı” vermesinin ardından Altan’ın emniyet görevlilerince Şişli’de gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Etiketler:
Share
349 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2