Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının gittiği Nusaybin’de, PKK’nın bir binaya yerleştirdiği el yapımı bomba infilak etti. Bina içerisindeki 10’u aker 2’si polis 12 güvenlik görevlisi göçük altında kalarak yaralandı.

2’Sİ POLİS 10 ASKER

Mardin’in 14 Mart’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Nusaybin İlçesi’nde güvenlik güçleri hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor. Bugün ilçenin Fırat Mahallesi’nde bir evde arama yapılırken, teröristlerin tuzakladığı bomba patladı. Şiddetli patlamada yaralanan 2’si polis 10’u asker 12 güvenlik görevlisi Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.Yaralılardan 7’si ayakta tedavi görürken, 1’i ağır 5 yaralının tedavisi sürüyor.

ZİYARETİN HEMEN ARDINDAN BOMBA İNFİLAK ETTİ

Hatırlanacağı gibi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberindeki Kuvvet Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı ile birlikte Şırnak ve Nusaybin’de yürütülmekte olan operasyonları yerinde incelemek ve güvenlik güçlerini ziyaret ederek yüz yüze görüşmek üzere bölgeye intikal etmişti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Nusaybin’de operasyon yapan birlikleri ziyaret ettikten sonra, ilçede PKK’lıların bir binaya önceden yerleştirdikleri el yapımı bomba infilak etti.