logo

24 Haziran 2016

NEYLER VE DEFLERLE MANEVİ YOLCULUĞA ÇIKTILAR

1KİTAP GÜNLERİNE KÜÇÜKÇEKMECELİLERDEN BÜYÜK İLGİ

 

Küçükçekmece Belediyesi’nin Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği ‘Edebiyat ve Kitap Günleri’ ile ‘Neyler ve Defler’ tasavvuf müziği konseri vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Etkinlik alanını dolduran binlerce kişi, kitap standlarına akın etti.

Sefaköy Metrobüs durağının yanında gerçekleşen kitap günlerinde 100 stantla 50 yayınevi  ve 6 sahaf yer aldı. Kitap günlerine katılan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu da stantları gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Kitap günlerinde ayrıca, Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencileri de kaligrafi, çini, katı, ebru ve minyatür gibi dallarda hünerlerini sergiledi.

 

NEYLER VE DEFLER KONSERİ MEST ETTİ

 

Öğlen başlayan etkinliğin akşamında ise ‘Neyler ve Defler’ isimli bir konser verildi. Aziz Hardal’ın kasidelerle eşlik ettiği Devr-i Bendir Perküsyon Orkestrası katılımcılardan büyük alkış aldı. Vatandaşları manevi bir yolculuğa çıkaran konserde tasavvuf müziğinin en güzel örnekleri icra edildi. Etkinlikte ayrıca, Meddah, Karagöz, Orta Oyunu, Kukla gibi geleneksel sahne sanatları da vatandaşlarla buluşturuldu. 3 Temmuz’a kadar sürecek etkinlikte, Halil Necipoğlu, Bekir Ünlüataer gibi isimler sahne alacak.

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2