logo

18 Ağustos 2015

NEVŞEHİR’DE TÜM CANLAR BİR OLDU

BAŞKAN İMAMOĞLU, HACI BEKTAŞ-I VELİ ANMA TÖRENLERİ’NE KATILDI

hqdefaultNEVŞEHİR’DE TÜM CANLAR BİR OLDU

  1. Ulusal, 26. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, etkinlik alanını gezdi, Hacı Bektaş Kültür Müzesi’nde Hacı Bektaş-ı Veli’nin türbesini ziyaret etti. Aslanlı Çeşme’den su içen Başkan İmamoğlu, dergahı da gezdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15-18 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleşen 52. Ulusal, 26. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri için 16 Ağustos Pazar günü Nevşehir’deydi. Hacı Bektaş Belediyesi’ne uğrayan Başkan İmamoğlu, Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Kocaeli Milletvekili Tahsin Turan ve Amasya Gümüş Hacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol da yer aldı.

“Anadolu’nun En Mistik Buluşmaları”

Hacı Bektaş-ı Veli’nin yaşadığı dönemde Dünya’ya ilim ve bilim sunduğunu dile getiren Belediye Başkanı Selmanpakoğlu, bugünkü değerleriyle ilçenin yine aynı görevi yerine getirebileceğini, ilçeyi bir ilim ve bilim üssü yapma düşüncesinde olduklarını dile getirdi. Konu ile ilgili konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Anadolu’nun en mistik buluşmaları deyince Mevlana ve Hacı Bektaş Veli gibi büyük şahsiyetlerin anma törenleri akla gelir. Binlerce insanın bir arada bulunduğu çok değerli bir andayız. Bu buluşmaların merkezi sizsiniz ve tüm belediyeler bu etkinlikler kapsamında merkez tarafından yönetilmeli. Anadolu coğrafyasının ve bu toprakların tarihi zenginliğini anlatabilmesi ve gelişebilmesi adına herkesin destekçi bir tavırla hareket ederek sürece katkıda bulunması gerekir” diye konuştu.

Lokma Yedi

Başkan İmamoğlu, daha sonra Hacı Bektaş- ı Veli Kültür Merkezi’nde 13. Ulusal ve Uluslararası Karma Resim, Heykel, Seramik ve Fotoğraf Sergisi’ni gezdi. Karaca Ahmet Sultan Cemevi’ne geçerek burada verilen ‘Lokma Yemeği’ne katılan İmamoğlu ve diğer misafirler için derneğin gençlik kolları tarafından Türkü dinletisi gerçekleştirildi. İmamoğlu, burada bulunan Amasya Gümüş Hacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol ile birlikte cem evini de gezdi.

 

Vatandaşlardan İmamoğlu’na Yoğun İlgi

Hacı Bektaş-ı Veli ve diğer Alevi büyüklerinin anıt ve mezarlarının bulunduğu alanı gezen ve dua okuyan İmamoğlu, ayrıca etkinlikler kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Salonu’na geçti ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinledi. Semah gösterisini de izleyen ve Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan İmamoğlu’na aynı zamanda Beylikdüzü Belediyesi Başkan Danışmanı Nazım Çuhalı ile Belediye Meclis Üyeleri Durmuş Şahin, Gülizar Bektaş da eşlik etti.

Share
370 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2