logo

17 Ekim 2016

NERGİS ÇOCUK EVİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

1Bakırköy Belediyesi’nin Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde açtığı ve daha öncekilerle birlikte yedinci  Çocuk Evi olan Menekşe – Nergis Çocuk Evi, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Stk’lar, öğretmenler, çocuklar ve velilerin katılımıyla açıldı.

Cumhuriyet’in temel değerlerine ve Atatürk devrimlerine sahip çıkan nesiller yetiştirmek zorunda olduğunu belirten Kerimoğlu, şöyle konuştu: ‘‘Türkiye Yardım Sevenler Derneğine bize vermiş oldukları katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum, Bakırköy Belediyesi’nin yaklaşık 800 öğrenciye hizmet veren çocuk evlerinin, hizmet amacını arttırarak devam ettireceğiz. Çocuklarımızın mutluluğu ve geleceği için katkı yapmaya, belediye çalışanları olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Çocuklarımıza sağlık, ailelerine mutluluk ve huzur diliyorum, emek veren değerli öğretmenlerimize, çocuklarımıza hizmet eden, bakımını üstlenen, değerli emekçi arkadaşlarımıza, sizlerin huzurunda şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızın geleceği değerli eğitimcilerimize emanet, çağdışılık yerine modern eğitimin yaygınlaştığı bu merkezlerde yeni Mustafa Kemal’ler yetişecek. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.’’

Açılışın ardından Dr. Bülent Kerimoğlu, sınıfları ve yemek salonlarını gezerek incelemelerde bulundu.
Ekonomik durumu olmayan ailelerin çocuklarına, yıl boyunca ücretsiz eğitim veren çocuk evlerinde, mesleki eğitimlerini tamamlamış psikolog, hemşire, öğretmen kadrolarıyla, resim, müzik, dans, satranç, boyama ve kesme, kağıt çalışmaları gibi branşlarda, çocuklara sosyal becerilerinin de gelişimi için dersler veriliyor.

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2