logo

reklam

Neden kızıyorum biliyormusunuz?


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Sosyal medyada arada bir sitem dolu yayınlarıma, telefon açarak nedenini soranlara  hiç açıklama yapmamıştım. Ama şimdi açıklama gereği duydum.İbretle okumanızı diliyorum….

 

Neden mi Kızıyorum?…..

 

Bir gün beni bir hanım efendi aradı. “Mehmet bey, sizinle acil görüşmem gerek mümkün mü?” dedi. Bende “tabi buyurun nasıl yardımcı olabilirim” diye sordum. “Hayır, telefonda değil, yüz yüze görüşmem gerekli” dedi.  Kabul ettim. Gün tayin ettik ve buluştuk.

 

Hanımefendi geldi konuşmaya başladık, çok değer verdiğim bir tanıdık tavsiye etmiş. Hanımefendi sözlerine şöyle başladı;” Ben İstanbul’da bir tanıdık bayanın yanında misafir olarak kalıyorum. İnançlı biriyim. Ancak mesleğim inancımı yaşamaya engel. Ses sanatçısıyım ancak bu hayat öyle bir acımazsız ki ekmek kazanmak için birilerine yaranmak gerekiyor, ama ben bu mesleği yapmak istemiyor ekmeğimi alın teriyle kazanmak istiyorum. Bana sizin yardımcı olacağınızı söylediler” diyerek gözleri dolu bir şekilde hayatını anlatmaya başladı. Açıkça çok duygulandım. “Maalesef ben çamurla çirkefle gazete çıkarmıyorum. Bu sebeple de kazanmamız çok zor, sana ancak bir teklif yapsam razı olurmusun bilmem” dedim.

 

Hay hay diyerek dinlemeye başladı. Bende anlatmaya başladım…”Bak kardeşim sıkıntılarını anladım. Sığıntı gibi kaldığın evde rahatsız olduğunu da, sanatını icra ederken kimlerin sana nasıl yaklaşmak istediklerini de çok iyi anladım. Sana maaş verecek durumda değilim çünkü kazanmak yerine hizmet için yola çıktık. Bu sebeple yapacak teklif Reklam ve Halkla İlişkilerde sana destek olmaya çalışacağım kabul edersen eyer aracımla seni götürüp getireceğim referans için destek sağlayacağım. ALACAĞIN İLK REKLAM GELİRLERİNİN TAMAMINI, İHTİYAÇLARINI KARŞILAYASIN DİYE KESİNTİSİZ SANA VERECEĞİM. ONDAN SONRA Kİ GAZETEDE NE ALIRSAN YARI YARIYA YANİ %50 GAZETEYE, %50 SANA” diyerek fikrini almaya çalıştım. Çok sevindiğini belirtti. Kolları sıvamaya başladık. İlk aklıma gelen bir partinin ilçe başkanı oldu. Aradım durumu izah ettim ve hanımefendiyi yanına gönderdim. Sağ olsun ilgilenmiş ve belediye meclis üyelerinden bir kaçının telefonunu vermiş “selamımı söyle inşallah destek olurlar” deyince, hanımefendi sevinçle çıkıp yanıma geldi.

 

Aslında bende çok mutlu olmuştum. Çünkü bir kuruş cebime girmeyecek hanım kardeşimizin belki de kaderi değişecekti…..

 

Telefon açtı, randevu aldı bayıla bayıla randevu verdiler….Ses tonu gerçekten  harika,  ses sanatçısı ya. Esas sorun şimdi başlıyor.

 

Hanımefendi randevuya gidiyor kendisini gören kapıda tam 45 dakika bekletiyor. Bu şahıs Belediye meclis üyesi aynı zamanda bir inşaat firmasının sahibi….

 

Randevuyu az önce teyit edip “buyurun bekliyorum” diyen sözde firma sahibi, hanımefendiyi görünce beklemeye alıyor neden mi? Biz de bilmiyoruz ancak bizim kız sinirlenip “beyefendi bir saat önce “sizi bekliyorum” dedi, şimdi neden beni bekletiyorsunuz?”diyerek haykırınca hemen içeri alıyorlar. “Kusura bakmayın bir telefon görüşmem vardı biraz uzadı” diyerek ziyaretin sebebini öğrenmek istediğini sormuş….

 

Hanımefendi ise “ziyaretimin sebebini size telefonda söylemiştim, reklam çalışması için görüşmek istediğimi belirtmiştim” demiş ve yanıtı şöyle olmuş.”Kusura bakmayın biraz yoğunluğum var, Bizim 3 gazeteyle yıllık anlaşmamız var zaten dördüncü gazeteye reklam veremeyiz tekrar kusura bakmayın” demiş. Hanımefendi de bu söz için mi bir saat beklettiniz? madem böyleydi telefonda da söyleyebilirdiniz demiş ve çıkmış.

 

Bende az ilerde bekliyor ve seviniyordum. “uzadığına göre inşallah ilk işinde başarı elde etmiştir” diye düşünüyordum. Anında karşımda görünce yüz ifadesi bana her şeyi anlatıyordu.

 

“SİZ OLSAYDINIZ NE DÜŞÜNÜRDÜNÜZ SEVGİLİ DOSTLAR”

 

Bir kaç yerde aynı olumsuz yanıtları alınca göz yaşlarını tutamadı ve yine sanat camiasından gelen teklifle sanatını icra etmeye mecbur kalıp Konya’ya geri döndü….

 

Ben tüm gelirleri kardeşimize bağışlamayı düşünürken bir kulun daha mutlu olmasını sağlamaya çalışırken duyduklarım beni şok etti…..

 

“AĞZI GÖZÜ YAMUK BİR KIZ GÖNDERMİŞ KARŞIMA” Bu sözü duyunca beynimden vurulmuşa döndüm. İşte yazmaya karar verdim….

 

AĞZI GÖZÜ YAMUK dediği insan sıkıntılardan yüz felci geçirmiş, Allah’ın bir sevgili kulu….Allah Celle Celalühü sevdiği insanları imtihan eder. Biz bu gözle bakarken, Randevu verip te yüzünü görünce, sonra vaz geçen bu şahsiyeti, zamanı gelince dünyaya tanıtıcam inşallah…..Her ne pahasına olursa olsun….

 

Kararı siz verin, neden böyle agresif davranıyorum?

 

Share
591 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Neden kızıyorum biliyormusunuz?” için 1 yorum

 1. mehmet zengin : diyor ki:

  Azizim kızmakta haklısınız! Bu devirde düzgün ‘adam’ bulmak çok zor. Makam ve mevkileri ehline vermediğimiz sürece bu tür görüntülerle karşılaşmamız şaşırtıcı olmayacaktır! Ey yetkili konumda olanlar…! Görevlere getirdiğiniz insanların şanına,söhretine bakmaktan ziyade insanlığına,merhametine,dürüstlüğüne,vicdanına ve görevin ehli olup olmadığına neden bakmıyorsunuz?!! Yapılan her hatanın, kırılan her kalbin, girilen her hakkın vebaline ortak olduğunuzu unutmayın!!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
UA-36507442-2