logo

Nebati Mardinliler Dernegi’nin konuğu oldu

İstanbul Mardinliler deneğinin düzenlediği “Ayın Konuğu” programına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati katıldı.

Mehmet Derviş Canbekli’nin haberi

0

İstanbul’da bulunan Bahçelievler Mardinliler Dernek Başkanı Fuat Bodur’un her ay geleneksel olarak düzenlediği “Ayın Konuğu” programına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Adayı Nurettin Nebati konuk oldu. Konuşma öncesi Misafirlere Şanlıurfa’nın çiğ köftesi ile Mardin’in Lahmacunu ikram edildi.

IMG_4636

Program açılışını yapan Bahçelievler Mardinliler derneği Başkanı ve Mercekhaber Gazetesi Yayın Kurulu Başkan Yardımcısı Fuat Bodur, Mardinli İş adamları yanı sıra Şanıurfalı İş adamlarından oluşan davetlilere, Gazetecilere, STK temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

BİTER

Merdin Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı İbrahim Biter ise her zaman olduğu gibi 6 dilde davetlilere hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı.Mardin’in Sosyal ve kültürel faaliyetlerine katkı sunmaya devam ettiğini, İstanbul’da bulunan Mardinliler le sık sık bir araya geldiğini vurguladı. Biter, “Bizim en büyük hedefimiz toplumsal huzur ve barış olmalıdır. Yola çıkılmış olan çözüm süreci şu dönemdeki en hayati meselemizdir. Bu nedenle davamız millet bütünlüğü davasıdır. Davamız barış içindir. Davamız gelecek nesillere bırakacağımız müreffeh huzurlu büyük Türkiyedir. Bu konuda elimizden gelen gayreti hep birlikte sarf etmeliyiz” diye konuştu.
KURANBir yanı Şanlıurfa diğer yanı Mardin’e dayanan Tüm Hukukçular birliği Başkanı Av.Mustafa Kuran,”Bir yanım Şanlıurfa, diğer yanım Mardin için çarpıyor. Kürt’ü,Türkü, Alevi’si ve Sünnisi ile birlikte Ülkenin huzuru ve refahı için elimizden gelen ne varsa hep beraber gayret etmeliyiz. Geçmiş yılların acısı halen içimizden çıkmadı. Birileri ülkenin huzurunu bozmak isteyebilir ancak buna fırsat vermemeliyiz. Birlik ve beraberlikten yanayım”dedi. Birlik ve beraberliğin öneminden bahseden Kuran, Şanlıurfa’ya gittiğinde kendisini ağırlayan Göncü ailesine ve STK’ya önem veren Mercekhaber Gazetesine de ayrıca teşekkür etti.
NEBATİGeç saatlerde katılım sağlayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Millet Vekili Adayı Nurettin Nebati, Uçak rötarından dolayı katılımcılardan özür diledi. Gecede 4 saatlik uyku ile çalışmalarına devam ettiğini anlatan Nebati, Şanlıurfa’daki çalışma sırasında hemşehrilerinin sıcaklığını, yaklaşımını ve desteklerini gördükçe mutlu olduğunu söyledi. Nebati sözlerine şöyle devam etti; “Şanlıurfa’yı ilk defa daha iyi tanıdım Şanlıurfalı hemşehrilerimizin sıcaklığını tatdım.Çalışma arkadaşlarımızla bölgeyi karış karış birlikte dolaştık. Girmediğimiz sokak kalmayacak. Sorunları hep birlikte çözmeye çalışacağız ancak ilginç olan halkın en fazla talebi Taziye çadırına oldu. Demek ki Şanlıurfalı hemşehrilerimiz Ak Parti çalışmalarından oldukça memnun bu da bizleri mutlu ediyor”

 

Programın sonunda İş adamlarına başarı ödülü, Mercekhaber Gazetesine de STY’ya verdiği önemden dolayı plaket takdim edildi ve çekilen hatıra fotoğrafıyla gece son buldu.

3

TOPLLU

TOPLU

PLAKET 0

1

PLAKET 2

PLAKET 3

PLAKET 4

PLAKET 5

IMG_4591

 

 

Share
972 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2