logo

18 Ocak 2016

Nazım Hikmet 114. doğum gününde Ataşehir’de anıldı

0Büyük Şair Nazım Hikmet, 114. doğum gününde Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Nazım Hikmet’i Anma Gecesi” etkinliği ile Ataşehir’de anıldı.

 

Nazım Hikmet’i anma gecesinde, İlhan Şeşen ve Vedat Sakman, Usta Şairin Ceviz Ağacı, Güzel Günler Göreceğiz, Memleket gibi bestelenen unutulmaz eserlerini seslendirdi.

 

Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde düzenlenen anma etkinliğine Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aytel Kartal ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Aytel Kartal yaptığı konuşmada, “Nazım Hikmet, 15 Ocak 1902’de başlayan ömrüne sayısız dize, şiir sığdırdı. Sadece Türk edebiyatının değil, dünya edebiyatının en değerli şairleri, usta kalemleri arasında yer aldı. Şiirleri dünya üzerinde, her dilde yayınlanmaya ve yürekleri delerek okunmaya devam ediyor” dedi.

 

İlhan Şeşen ve Vedat Sakman ile birlikte hem Nazım’ın bestelenmiş şiirleri hem de hayatı ile ilgili anekdotlar dinleyicilerle paylaşılırken aynı zamanda barkovizyon gösterisi ile şairin hayatından kesitler de görsel olarak sunuldu.

 

Şeşen ile Sekman karşılıklı şarkılar söyleyerek, Nazım Hikmet sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattılar.

 

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2