logo

02 Mart 2016

Mutlu Toplum İçin Aile ve Evlilik Okulu Açıldı

5Ailede mutluluğu artırmayı, sağlam evlilikler kurulmasını ve evleneceklere rehberlik etmeyi amaçlayan Aile ve Evlilik Okulu Beykoz’da açıldı.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz Müftülüğü, Deva Vakfı ve Beykoz Aileyi Koruma Derneği işbirliğiyle açılan okul, uzman psikologlar eşliğinde mutlu yuvanın sırlarını öğrenmek isteyen ilçe sakinlerini bekliyor.

Her salı saat 10.00-13.00 arası Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenecek eğitimler uzman psikolog ve eğitimciler tarafından verilecek. 10 hafta sürecek eğitimin sonunda katılımcılara sertifika takdim edilecek.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde tanıtımı yapılan programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İl Müftü Yardımcısı Gül Sefa Uygur, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Deva Vakfı ve Beykoz Aile Koruma Derneği Koruma üyeleriyle ilçe sakinleri katıldı.

 

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Aile Evlilik Bağlarıyla Kurulur.”

Konuşmasında gençlere rehberliğin önemini vurgulan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı; “Aile evlilik bağlarıyla kurulur. Eğitim anne karnında başlar. Cennet annelerin ayakları altındadır diyen bir toplumdan geliyoruz. İnsanlar boşanmak için evlenmemeli. Bu yüzden gençlerimizi evlendirmeden önce hayatın gerçekleriyle tanıştırmak, eğitmek gerekir. İdealimde var olan aileyle ilgili yapılan bu çalışmalarda emeği geçen başta Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olmak üzere herkese teşekkür ediyorum“ dedi.  

 

Başkan Yücel Çelikbilek : “Mutlu İnsan Olmadan Mutlu İlçe Olmaz”

 

Aileyle destek vermek için maddi imkânı olmayan ilçe sakinlerini evlendirdiklerini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Her yıl çiftlerimizi çeyiz ve eşyalarını vererek evlendiriyoruz. Onların mutluluğunu görmek bizi de sevindiriyor. İnsana yatırım yapmak mutlu aileden geçer. Çocukların, anne babanın elini öpmesine alıştırmadıysanız onlardan ileride bir şey beklemeyin.  Katılımcılar buraya samimi olarak bilgi edinmek için gelmeliler. Dağılan bir aileyi ihya etmek hayırların en güzelidir. Mutlu insan olmadan mutlu ilçe olmaz.  Bu konuda emeği geçen tüm yetkilileri tebrik ediyorum“ diye konuştu.

 

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş : “Beykoz‘da Örnek Bir Aile Okulu Oluşturmalıyız”

 

İdeal evliliğin olmadığını, idareli evliliğin olduğunu ifade eden Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ise: “Beykoz’da boşanma sayısı her geçen gün azalıyor. Devletimizin son yıllarda güçlendirdiği Aile ve Politikalar Bakanlığı ile Müftülüklerimiz aileye yönelik tüm çalışmalara katkı sunuyor. Toplumumuzu dinimizdeki güven, saygı, huzur ortamına taşıyacak örnek bir aile okulunu Beykoz’da oluşturmalıyız.” diye konuştu.

 

İl Müftü Yardımcısı Gül Sefa Uygur da toplumu aydınlatmakla görevli olduklarını, 2003 den bu yana Müftülük olarak il ve ilçe Aile İrşad Bürosu açtıklarını ve ailelerin mutluluğu için dini hizmet verdiklerini belirtti.

 

Share
267 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2