logo

27 Nisan 2016

Mutlu Çocuklarla Umutlu Yarınlar Platformu

Mutlu Çocuklarla Umutlu Yarınlar Platformunca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Devlet ve üniversite hastanelerinin onkoloji-hematoloji bölümlerinde tedavi gören çocuklar için Boğaz turu düzenlendi.

3..
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, hastalığı yenen ve tedavileri devam eden birçok çocuk, aileleriyle ve sağlık personeliyle Boğaz turuna katıldı.

Aileler ve sağlık görevlileri servislerle tekneye geldi.

Etkinlik Yeşim Obüs’ün illüzyon gösterisi ile başlayarak, Babacandır dizisinin genç oyuncusu son zamanların en çok dinlenen şarkıcısı ERTUNÇ TUNCER ve O Ses Türkiye yarışmacısı İlter Dirin ve Mert’in şarkılarıyla devam etti… Palyaçolar ve proje ekibiyle dans eden çocuklar, hazırlanan pastayı da platform gönülleriyle ve popçu Ertunç ile kesti.

Mutlu Çocuklarla Umutlu Yarınlar Platformu Kurucusu Öznur Onur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yıl önce bireysel gönüllülük ruhuyla başlayan projenin, Türkiye’deki üniversite ve devlet hastanelerinde yatılı olarak kalmak zorunda olan çocuklara ulaşmak ve onlara moral sağlayarak iyileşme süreçlerini hızlandırmaya katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirildiğini söyledi.

Onur, platforma üye gönüllüler aracılığıyla hastanelere ziyaretler gerçekleştirip etkinlikler düzenlediklerini anlatarak, şöyle devam etti:

Kanser tedavisinin oldukça zorlu bir süreç olduğuna değinen Onur, bu etkinliği tedavisi devam eden çocukların motivasyonlarını artırıp, dikkatlerini süreç dışına çekerek kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Onur, şu anda bazı kentlerde aktif olarak çalışmalar yürüten ekip arkadaşları ve yaklaşık 25 bin gönüllüsü olan platformun, uzun vadede tüm ülke geneline yayılarak faaliyetlerini devam ettireceğini aktardı.

Şarkıcılar Ertunç Tuncer ile İlter Dirin’in de katıldığı etkinlik, çocuklara hediye verilmesinin ardından sona erdi.
24 Nisan 2016 Pazar

MENEJER SERDAR KURTULUŞ

Share
284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2