logo

08 Eylül 2016

“Mütevazi olun,halka tepeden bakmayın”

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladığı valilere, vatandaşa yukarıdan bakmayın. Alçak gönüllü olun. Tevazuda toprak gibi olmalıyız. Hepiniz adeta bu konuda birer mevlevi gibi davranın. Mütevazi olun. Bu konuda taviz vermeyin. Bu millete efendi olmaya gelmedik, hizmetkar olmaya geldik. Biz hizmetkar olmanın tadına ulaşalım.” İfadelerini kullandı.

İşte o konuşmadan bazı satırbaşları:

“VALİLERİN HİZMET SÜRESİ 24 SAATTİR”

-” Valilik bir icraat makamıdır. Dolayısıyla hiçbir mazeretin başarılı bir icraatin yerini tutmayacağı yerlerin başında gelir. Sabah 9, akşam 6 çalışan klasik memur anlayışıyla asla çalışamazsanız. Millete hizmetin zamanı ve süresi olmaz.”

” TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİ VATANIMIZIN,BAYRAĞIMIZIN VE MİLLETİMİZİN DÜŞMANIDIR”

-“Bir hücre evinde PKK’lılarla beraber FETÖ’cüler yakalanıyor”

-“Birçok eylemde DAEŞ ile PKK’nın ortak çabasını ve FETÖ’cülerin örtülü desteğini görüyoruz. Bu bizim tüm terör örgütleriyle aynı dikkatle mücadele etmemizi gerektiriyor. ”

-“PKK ile DAEŞ’in bizim nezdimizde farkı yoktur. Hepsi ülkemizin, milletimizin, bayrağımızın düşmanıdır. ”

-“Bunları 15 Temmuz’dan sonra daha çok açık ve net gördük. Hepsinin kökünü kazıyıncaya kadar azimle devam edeceğiz. ”

“BU CAN BU BEDENDEN ÇIKINCAYA KADAR MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM”

-“Ben şahsım adına bu can bedenden çıkıncaya kadar mücadelemi sürdüreceğim. ”

-“Belediye başkanlığımdan beri tanıdığım bu örgüt bizlere, vatanımıza ihanet etmiştir. ”

-” Bölücü terör örgütü başı ülkemize teslim edilirken bu örgütün başı malum yerine gitmiştir.”

“15 TEMMUZ DÖNÜM NOKTASIDIR”

-“15 Temmuz diğer darbelerden çok dahan büyük bir dönüm noktasıdır.Bu diğerlerinden farklı olarak inanç, eğitim, hayırseverlik gibi değerleri istismar eden bir çetenin ürünüdür. “

MİLLET DEVLETTEN ÇOK DAHA HIZLI ÇIKTI

-” Bu yapılar genel olarak, hesabi değil, hasbi çalışmalarına rağmen böyle bir kara dalga, kara bir bulut bunların üzerine gelmiştir.”

“TUM TEROR ORGUTLERİNİN KOKU KAZİNİNCAYA KADAR MUCADELE SURECEK”

-” Tüm terör örgütlerinin kökünü kazıyıncaya kadar mücadelenin devam edecek.”

-“Allah’ın rızası, milletin gönlünü kazanmaya çalışanlarla bunları bir tutmamız mümkün değil. ”

-” 30 yıl boyunca çok kişilikli hayat süren, takiye yapan bu insanların haleti ruhiyelerinin sağlıklı olması mümkün değil.”

-“17-25 Aralık’ta biz bu örgütün karanlık yüzünü gördük ama kimseye meramımızı anlatamadık.”

-;Herkese bunlar terör örgütü dedikçe onlar terör örgütü dediğiniz silahlı olur, kan döker diyorlardı. ”

“15 TEMMUZ’DA ŞEBEKE SİLAHLARIYLA ORTAYA ÇIKTI”

-“15 Temmuz’da bu ihanet şebekesi silahları ile ortaya çıktı, kan döktü. ”

-” 15 temmuz gecesi milletimiz devletten çok daha etkili bir şekilde bu şebekenin karşısına dikildi.”

“BU KENDİNİ KAİNAT İMAMI OLARAK GÖRÜYOR”

-“Sadece Türkiye’yi ele geçrime hedefinde olan bir teröristbaşı değil. En tepe noktaya gelip kendişni kainat imamı olarak tanımlıyor.”

-” 170 ülkede yönetimi ele geçirmeye çalışıyorlar.”

“MİLLETİMİN ŞAHADET YÜRÜYÜŞÜ HESAPLARI ALT ÜST ETTİ.”

-“Bütün bunlara rağmen, ben milletimin ferasetine inanıyorum. O feraset 15 Temmuz gecesini kendini ortaya koydu. Vatandaşımızın şahadete yürüyüşü, bütün hesapları alt üst etti. ”

BU CEHPHELER BİZİM İÇİN KÜÇÜK

-“Bu ülkenin böyle bir olayın etkisinden kurtulması yıllarını alır diye düşünüyorlardı. ”

-“Biz darbenin üstünden 40 gün geçmeden Suriye’de Cerablus operasyonunu başlattık”.

-“PKK’ya tarihin en büyük operasyonlarını yürüttük, yürütüyoruz. Cepheleri neden genişletiyorsunuz diyenler oldu. Bu bir iman meselesidir. Bu millletin kendisi ben varım dedi. Bu cephelerin hepsi bizim için çok çok küçüktür. Biz mücadelemizi orada da sürdüreceğiz. ”

“OPERASYON İÇİN BİRİLERİNDEN İZİN Mİ ALACAKTIK”

-“Sabır sabır sabır dedik. Gaziantep’te aralarında çocuklarında öldüğü o hain saldırı sonrası hala birilerinden izin mi alacaktık.”

-“Şu an Cerablus’ta DAEŞ diye bir şey kalmadı. Devam edeceğiz. Nereye kadar, onu açıklamayacağız. Bizim de bir planımız var. Biz bir terör koridorunun oluşturulması gayretine evet diyemeyiz. Bizim Suriye’nin topraklarında zerre kadar gözümüz yok. Biz tokluğu gördük. Herkes haddini bilmeli. Hızlı ve başarılı bu operasyon dünya kamuoyunun bölgeye bakışını da değiştirdi.”

“CERABLUS OPERASYONU DENGELERİ AL ÜST ETTİ”

-“Uluslararası hukukta o ülkenin hükümeti sizi çağırmazsa oraya giremezsiniz. Biz o ülkenin sahipleri olan halkın daveti Cerablus operasyonunun başarısı Suriye’deki dengeleri alt üst etti. Bölgede Türkiye’nin içinde olmadığı hiçbir senaryonun devreye sokulması mümkün değildir.PKK’nın, PYD’nin, YPG’nin yoğunlaşan eylemlerinin Suriye’de kaybettiği yarın Irak’ta da kaybedeceği bellidir. PKK gerek eleman temini, gerek yerel destek bulma konusunda ciddi sıkıntı içindedir. Örgütün kimlerin taşeronluğunu yaptığını görüyor. ”

SİZLERDEN SADECE ADİL DAVRANMANIZI İSTİYORUM

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında bölge halkı örgüt ile arasına möesafe koymuştu. Darbe girşimi gecesi bölgedeki pek çok şehrimizde vatandaşlarımızın bayraklarla sokaklara dökülmesi bunu destekliyor. Buradan dünyaya tekrar sesleniyorum. Benim milletimin F-16’lar, tanlar üstelerine gelirken ellerinde silah yoktu. Ellerindeki tek silah iman ve bayraklarıydı. Gerek FETÖ gerekse PKK terör örgütü ile mücadelenin bir önemli boyutu da bunları kamuda destekleyenlerin tasfiyesi oluşturuyor.Sizlerden ricam bulunduğunuz illerde bu konuda dikkatli çalışmalar yapmanızdır. Sizlerden sadece adil davranmanızı istiyorum.

BENİM TELEFONUMUN SAATİ YOKTUR

Devlet içinde bıraktığınız her bir terör örgütü mensubundan dolayı da çok büyük vebal altında kalacağınızı da bilmelisiniz. Devletin devlet gibi davranmadığı yerde meydan terör örgütlerine kalır. Bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Benim telefonumun saati yoktur. 24 saat açık. Aynı şeyi sizden de beklerim. Ben bir valiyi aradığım zaman; gece 01.00’de, 02.00’de, 03.00’te ararım. ‘Bu saatte aranır mı’ denilmez. Valinin görevi 24 saat. Bu anlayışla çalıştığımızda bu devlet, devlet olur.

ZAMAN ZAMAN BAZI ŞİKAYETLER ALIYORUM…

Zaman zaman vatandaşlarımdan bazı şikayetler alıyorum. Diyorlar ki ‘Valimiz yukarıdan bakıyor, alçak gönüllü değil, ulaşamıyoruz’ diyor. Bu şikayetlere yakışan valimiz olduğunu zannetmiyorum ama bir sıkıntı bir yerde var ve bu şikayet bana kadar gelebiliyor. Tevazuda toprak gibi olmalıyız. Hepiniz adeta bu konuda birer mevlevi gibi davranın. Mütevazi olun. Bu konuda taviz vermeyin. Bu millete efendi olmaya gelmedik, hizmetkar olmaya geldik. Biz hizmetkar olmanın tadına ulaşalım.”

Share
475 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2