logo

29 Ocak 2016

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü MUSİKİ İLE ANDILAR

07Küçükçekmece Musiki Derneği, verdiği muhteşem konserle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

 

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen özel konserde şef Erol Ünal yönetimindeki koro tarafından Atatürk’ün sevdiği eserler seslendirilirken, Cumhurbaşkanlığı sanatçısı Filiz Yıldızbaşoğlu da solist olarak sahne aldı.

 

‘ATATÜRK MUSİKİ İLE YAKIN İLİŞKİ İÇİNDE’

 

Küçükçekmeceli sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde ayrıca açılış konuşması yapan dünyaca ünlü Beyin Cerrahı Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, Mustafa Kemal Atatürk’ün musiki sevgisi ile ilgili bilgiler verdi. Aydın, “Atatürk musikiyi yasakladı derler ancak böyle bir şey yok. Atatürk sanatla çok yakın bir ilişki içerisinde. Hatta musiki hayattır demiştir. Sarayburnu’nda sahne alan Eyüp Musiki Cemiyeti’nin disiplinsizliğine karşı çıkıyor” dedi.

 

Yaklaşık 3 saat boyunca sahnede kalan koro Küçükçekmeceli sanatseverlerin gönlünü fethetti. Mahur Peşrev, Beste, Rast, Nihavent, Uşşak, Hicaz, Saba, Oyun Havası gibi birçok esere imza atan koro büyük ilgi gördü. Konserde Filiz Yıldızbaşoğlu da performansıyla herkesin beğenisini kazanırken, Küçükçekmeceliler konserin son bölümde icra edilen Rumeli türküleri ile keyifli dakikalar geçirdi.

 

“HEM MUSİKİ ZİYAFETİ HEM ATAYI ANMA”

 

Konser sonunda Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz koro şefi Erol Ünal’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. Temel Karadeniz, “Bizim için hem musiki ziyafeti çektiğimiz hem Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız güzel bir akşamdı. Bu güzel akşamı bize yaşattığınız için size çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Share
247 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2