logo

25 Nisan 2016

Mustafa Armağan:”Mustafa Kamal putu da bir gün yıkılacak !”

armağan nnn

Tarihçi Mustafa Armağan’dan çok tartışılacak ifadeler!

Mustafa Kemal ile ilgili zaman zaman extrem çıkışlarıyla tanınan tarihçi Mustafa Armağan yine çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Armağan; “Putlaştırılan her kişi gibi ‘M.Kamal’ putu da bir gün yıkılacaktır” ifadelerini kullandı.

Yeni Akit Gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde iddia edildiğine göre, Mustafa Armağan önceki gün İzmir Kitap Fuarında Timaş standında kitaplarını imzaladı. CHP İzmir Gençlik Kolları üyeleri Timaş standına gelerek Armağan’ı protesto etti. Tarihçi Mustafa Armağan, CHP İzmir Gençlik Kolları üyelerinin kendisini protesto etmesine twitter hesabından yanıt verdi:Armağan; “Dün İzmir Kitap Fuarında imza günüm vardı. Konya’ya gitmek üzere ayrıldıktan sonra CHP’liler Timaş standını basıp beni protesto etmişler. “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye Timaş standının önünde bağıran zavallılar, altınızdan kilimin kaydığını görmenin paniğini yaşıyorsunuz. Putlaştırılan her kişi gibi M.Kamal putu da bir gün yıkılacaktır. İnönü gibi söylersem belki anlarsınız: “Sizi ben bile kurtaramam.”

CHP Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan PROTESTO eyleminde yaptığı konuşmada,“Türkiye’de birileri Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kuruluş, kurtuluş felsefesini bir şekilde yok etmeye çalışmak istiyor. Bugün insanlara ilkokul çağından itibaren o günün kurtuluş kahramanlarını, bizim çocukluk kahramanlarımızı bir şekilde yok etmek için elinden geleni yapmaya çalışanlar var” dedi. Yayınevini suçlayan Ozan Uyan, “Açıkça söylediği bir şey varsa o da ‘biz yobazız, gidin Atanızın yanına oturun.’ Biz bu söylemleri kesinlikle kabul etmiyoruz. Biz bu tepkimizde haklıyız. Türkiye’de Mustafa Kemal Atatürk ve CHP ilelebet yaşayacak” dedi.

CHP Balçova Gençlik Kolları Başkanı Korcan Uçman ise şunları söyledi:“Kendi sosyal medya hesaplarından Mustafa Kemal Atatürk’e sürekli hakaret ediyor. İsmet Paşamıza, bu ülkenin kuruluş ve kurtuluşun partisi olan CHP’ye sürekli hakaret ediyor. Burada eğer kitaplarını özgürce imzalayabiliyorsa, bunun en büyük nedeni Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ama kalkıyor, Atatürk’ü diktatör olmakla eleştiriyor. Diktatör arıyorsanız kendi kaçak saraylarınızda arayın.”

mustafaarmagan_twit.jpg

TARİHÇİ MUSTAFA ARMAĞAN BÖYLE PROTESTO EDİLDİ:

 Kaynak: Yeni akit

Share
470 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2