logo

06 Ocak 2016

“MÜSLÜMANSAK HEPİMİZİN OKUMASI GEREKİYOR”

Karaköprü Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren halk kütüphanesi, ders çalışan ve kitap okuma alışkanlığı olan öğrencilerin uğrak mekânı haline geldi. Başkan Metin Baydilli, Halk Kütüphanesini ziyaret ederek öğrencilere okumanın önemini anlattı.1..

Karaköprü Belediyesi bünyesinde hizmet veren halk kütüphanesi yoğun ilgi görüyor. Yaklaşık 700 üyesi bulunan Karaköprü Halk kütüphanesine gelen öğrenciler temiz ve sessiz bir ortamda ders çalışma fırsatı bulurken, kütüphanede bulunan internet erişimine de sahip bilgisayarları ücretsiz olarak kullanıyorlar.

Belediye Başkanı Metin Baydilli, Halk Kütüphanesini ziyaret ederek ders çalışan öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere okumanın önemini anlatan Başkan Baydilli, Kur’an-ı Kerimde ilk ayetin ‘OKU’ olduğunu, bu nedenle Müslüman olan herkesin bu ayete uyması gerektiğinin altını çizdi. Hayatın anlamının okuma ile öğrenileceğine dikkat çeken Başkan Baydilli, Hz Ali’nin hayatından örnekler verdi.

GELECEĞİMİZ İYİ NESİLLER…

Kütüphane ziyareti sonrası açıklama yapan Başkan Metin Baydilli, “Belediyemizin bünyesinde hizmet veren kütüphanemizi ziyaret ettik. Buradaki gençler derslerine çalışıyor. Kitaplarını okuyor. Araştırmalarını yapıyorlar. Gençlerimizle oturduk hasbıhal ettik. Kendi bilgilerimizi kısmen de olsa onlarla paylaştık. Bu gençlerimiz inşallah gelecekte, bu ülkenin, bu memleketin yöneticileri olacaklar. Ben onlardaki ışığı gözlerinde gördüm. Bu gençlerimiz inşallah gelecekte bizlerin yöneticileri olacaklar. İnsanlara faydalı birer birey olacaklar. Öğrencilerimize birer kitap hediye ettik. Bu güzel ve sıcak ortamda ders çalışmalarından dolayı umutluyum. Vatanımız, milletimiz gelecekte iyi nesillerin elinde olacaktır” dedi.

Share
284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2