logo

Müsiad Şanlıurfa’da Yıldönümünü kutladı

Türkiye’de Kurulan Müslüman İş adamı komitelerinde biri olan Müsiad, kurulusunun 25.Yılını Şanlıurfa’da kutladı. İki hafta önce İstanbul Haliç kongre merkezinde kongresini yapan Müsiad, Tekrar Nail Olpak’ı Genel Başkan seçmişti.

120_kij (1)
Muhafazakar ve dindar iş adamlarının kurduğu Müsiad , bilhassa ,28 şubat sürecinde Demokratik siyasi otoriteyi maniple eden MGK ve vesayetçi anlayışa koyduğu demokratik tavrıyla daha çok öne çıkmış ve ülkede ki kötü giden ekonomik gidişata koyduğu reçetelerle öne çıkmış oldu.

 

Müsiat Kurulusunun ikinci kutlama programını Sanlıurfa’da gerçekleştirdi.

 

Programa günü birlik olarak Genel Başkan Nail Olpak ve yönetimi de İstanbul’dan katılarak programa iştirak etti.

 

Şanlıurfa Milletvekili Adayı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Müsiad Eski Genel Başkan Yardımcısı ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Nurettin Nebati ile Milletvekili Mahmut Kaçar’da katılım sağladı.

 

Yine Akparti Milletvekili adaylarından Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Guvenç, Merkez İlçelerin Belediye Başkanları, ve Sanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’de katıldı.

 
Müsiad Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin konuşmasında , Şanlıurfa OSB’de ki yatırım faaliyetlerini gündeme getirerek, OSB yatırım sahasının 1700 hektara ulaştığını, 3. Organizede yer tahsisinin başladığını, 205 yatırımcının sıra beklediğini ve halen OSB’de 240 yatırım faaliyetinin olduğunu söyledi.

 

Ayrıca Söz Alan Nurettin Nebati, Müsiad’ın öneminden bahsederek siyasi mesajlar verdi.

 

Diğer söz alan Müsiad Genel Başkanı Nail Olpak, Avrupa’da Turkiye’nin önemli bir lobisi olduklarını Dünya’da 165 Bölgede temsilcilik bürolarının olduğunu , Musiad üyelerinin vergisini tam verdiğini helal kazancı önemsediğini ve Türkiye’de 7O ilin üstünde şube faaliyetinde bulunduklarını belirtti. Program çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

 

Mehmet Kaşıkçı / Şanlıurfa

Share
483 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2