logo

21 Temmuz 2016

MÜSİAD Başkanı Çalışkan,Yatırımcılara Seslendi.

15 Temmuz ülkemiz için, milletimiz için, sonu gelmez bir karanlık bir gece olmuş ise de, yeniden aydınlığa çıkmanın da, süratle ışıldayan bir miladı olmuştur.Devletimiz dimdik ayaktadır.Ekonomik veriler hızla olumlu işaret vererek, bazı süpekülatörlerin karaborsa ekonomisi yapma papağanlığına, ülkesini milletini seven, yönetime bağlı iş ve ekonomi dünyasının değerli iş adamları hızla refleks geliştirerek duruma el koymuş ve serbest piyasa ekonomisi kendi rayında seyretmektedir.3

  Sakın ola ki. hiç bir iş veren arkadaşımız işçi çıkarma veya iş daraltma gibi bir stratejiye girmesin.Önümüz Cenab-ı Allah’ın izniyle aydınlık olacaktır.Darbelerden sonra IMF ve Dünya Bankası gibi kuruluşlara avuç açma dönemi çoktan kapanmıştır.Dünde bazı uluslararası ekonomi kuruluşları Türkiye’nin muhtaç bir grafik çizeceğini ummadıklarını belirtmişlerdir.

 MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı olarak,Urfa’daki yatırımcı arkadaşlarıma sesleniyorum. Yönetiminizi toplayıp  ileriye yönelik kararları alınız.Gereksiz israfı kesilmesi, işçi çıkarma ve iş  daraltma gibi rotalara girilmemesi,2016 yılının ikinci yarısının tahmini ticari haritanızı yeniden gözden geçirerek, bir değil, iki adım ileriye dönük performans ilerletme projesi geliştirilmesi,vadeli çeklerin kaynaklarını başka kademelere aktarılmaması ve en kısa zamanda ödenmemiş vergi, KDV ve SGK gibi devlete olan varsa borçların ödenmesini sağlayınız.

 Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında yaşıyor ve korunuyoruz.Can ve mal güvenliğimizin Devlet’in teminatı altında olduğunu biliyor,ülkemize zarar verecek, milli değerlerimizi ve bütünlüğümüzü tehdit altında tutacak hiç bir darbe kalkışmasına itibar etmiyoruz.

 Ülkemize zarar vermek isteyen PKK, FETO/ PDY  gibi diğer dahili ve harici düşmanlara karşı gerektiğinde can ve malımızla milletimizin yanında olduğumuzu belirtiyoruz.Rabbim devletimizi ve milletimizi korusun,Cumhurbaşkanımızı ve Hükümetimizi korusun.

Share
536 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2