logo

04 Şubat 2016

Murat Kekilli: “Terör Belası Yüzünden 22 Konserimi İptal Ettim”

3Şarkıcı Murat Kekilli, Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği konserde hayranlarıyla hasret giderdi. Türkiye’de yaşanan terör olaylarının sanatçıları çok etkilediğine değinen Kekilli, terör sebebiyle son bir yılda 22 konserini iptal ettiğini söyledi.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konserde açıklamalarda bulunan Murat Kekilli, Zeytinburnu’nda daha önce de konser verdiğini belirterek, “Zeytinburnu’nun çok iyi bir dinleyici kitlesi var, bu gece de her buluşmamızda olduğu gibi hep birlikte coşku dolu bir gece yaşadık” dedi.

Kekilli, konserlerin sanatçılar için önemine dikkat çekerek, “Sanatçılar için albüm yapmak artık oldukça sıkıntılı bir durum çünkü satışlarından bir gelir elde edemiyoruz. Şarkılarımızı internet üzerinden tanıtmaya çalışıyoruz. Konserler sayesinde de hayranlarımızla bir araya geliyoruz.” diye konuştu.

“İNSANLARI BARIŞA YÖNELTECEK SANATÇILARA İHTİYAÇ VAR”

Türkiye’deki terör olaylarının sanatçıları çok etkilediğine değinen Kekilli, terör nedeniyle son bir yılda 22 konserini iptal ettirdiğini kaydetti. Kekilli, müzik sektöründen geçimini sağlayan insanların terör yüzünden zor zamanlar geçirdiğini aktararak, “Sanat camiasına ivedi çözümler getirilmesi gerekiyor. Bizim bu sıkıntılarla değil, müziğimizle uğraşmamız lazım. İnsanlara vereceğimiz mesajlar var ve bu mesajlara bugünkü kadar ihtiyaç duyulan başka zamanlar bilmiyorum. İnsanları barışa, güzelliğe ve iyiliğe yöneltecek sanatçılara, yazarlara ve müzisyenlere çok ihtiyaç var.”dedi.

Zeytinburnu’nda gerçekleşen konserde, salonda farklı görüşten birçok insanın bulunduğuna işaret eden Kekilli, “Herkes aynı görüşü paylaşacak diye bir kaide yok ama müzikle herkes stresini atıyor ve hep birlikte çok güzel vakit geçiriyoruz.” dedi.

 

 

“SANATÇI AĞZINDAN ÇIKAN SÖZE DİKKAT ETMELİ”

Sanatçıların duruşlarının öneminin altını çizen şarkıcı Kekilli, “Kaos zamanlarında sanatçının ağzından çıkacak her söz çok önemli. İnsanları ötekileştiren, başkalaştıran değil, sağduyu, birlik, beraberlik, iyilik, güzellik kavramlarının mesajını veren sanatçıların sahnelerde olması gerekiyor. Kaostan beslenen sanatçılarla topluma güzel mesajlar vermek mümkün değil. Bu manada belediyelere ve üniversitelere çok iş düşüyor, seçimlerini çok iyi yapmak zorundalar.”dedi.

Sanatın insanlığa dair vermesi gereken mesajları olduğunu vurgulayan Kekilli, “Bu dünyayı yaşanılmaz hale getirmenin bir alemi yok. Dünya bugün Japonya’da atılan bombaların hesabını veremiyor. Yanı başımızda, Suriye’de gerçekleşen katliamları hiçbir akıl, hiçbir vicdan açıklayamıyor. Kendi türüne düşman bu insanları kim yetiştirdi? Dünya mı? Bu şekilde giderse hepimiz cennetten kovulacağız. Birilerinin buna el atması lazım.”dedi.

“BU COĞRAFYANIN İNSANINI ÖNEMSİYORUM”

Her gün suçsuz yere öldürülen insanların olduğu bir dünyada, sanatçıların aşk ve sevgi şarkılarının dışında sosyal konulara da eğilmesi gerektiğini vurgulayan Kekilli, “İnsanların uğradığı zulümlerin sıradanlaşmaması lazım. Ben, ‘Sam Amca’, ‘Vay Be’, ‘Anadolu Benim’ gibi savaş karşıtı şarkıları yaparken, görüntü için, ‘Aman televizyona çıkayım, barış’ diyeyim düşüncesiyle yapmadım. Samimiyetle olayların içerisine girerek, yaşayarak ve içselleştirerek yaptım. Çünkü bu coğrafyayı, bu coğrafyanın insanını, kendi insanımı önemsiyorum ve her şeyin en güzelini hak ettiklerini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Share
210 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2