logo

MÜMKÜNSE BİRİ DARBE YAPSIN


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Bu başlığı görünce tepki verilecek biliyorum. Vermeyin, bence yazılanları okuyun ondan sonra tepki verin. Tabi hala haksız olduğumu düşünüyorsanız.

Çocukluğumuzda Malkoç oğlu, Tarkan, Karaoğlan filmleri ile büyüdük. Şimdiki nesil onları bilmiyor. Belki iyi belki kötü bilmiyorum. Şimdiki nesil de dinsiz, aile yapısız, milliyetsiz filmler ve dizilerle büyüyorlar.

Şimdiki nesil tam bir facia, o ayrı bir konu. Ülkemizdeki hainliği, yabancı uşaklığını hep yeni nesil yapmadığına göre, bizim nesilde de bir anormallik vardı demek ki.

Atalarımızın kahramanlık hikâyelerini, menkıbeleri, davranış biçimlerini izletirken bizi yönlendirmek istedikleri bir şeyler vardı. Ben böyle bir konuyu anlatmak istesem, atalarımız böyleydi, bizim de böyle olmamız gerekir derdim.

Hâlbuki bir yandan dürüst, mücadeleci, şecaat sahibi, besmele ile işe başlayan dindar atalar anlatılırken, diğer yandan demokrasi, materyalist felsefe, güce boyun eğen, seküler insan olma eğitimi aldık.

Yok, eğer bu böyle değil diyorsanız o zaman, bahse konu olan ataların torunları biz değiliz. O torunlar başka bir yerlerde yaşıyor. Çünkü biz mücadeleci, şecaat sahibi, dürüst, besmele ile işe başlayan bir nesil değiliz.

Atalarımız dünyanın başka ucundaki bir adada korsanların zulmüne uğrayan insanların yardım çağrısına donanma gönderirken, biz özerk bölgelere gelen yabancı ülke ajan ve parlamenterlerine ses çıkaramıyoruz. İpini koparan batılı önce Diyarbakır’a inerdi biliyorsunuz.

Bunların niçin geldiğini bilen rahmetli Ayvaz Gökdemir, bazı pkk’lıların serbest bırakılmasını isteyen alman parlamenter Claudia Roth için “Avrupa’dan gelen bilmem ne temsilcileri fahişeler için hainleri serbest bırakamayız” dediği için tazminat davası açmış ve kazanmıştı.

Davaya bakan bizim mahkeme, bölünecek olan bizim ülke. Mahkeme Roth’a, gerçekten sizin burada ne işiniz var diye sormayı düşünemeyecek kadar gayri milli idi.

Daha sonra Roth, kazandığı parayı “Mor Çatı kadın vakfı” na bağışladı. Vakfın avukatı “bunu bir kadın dayanışması” olarak gördüklerini ve “kadına şiddete karşı çıkmak adına” Roth’a rozet bile taktı. Demedi ki sizin bu ülkede ne işiniz var, pkk’lıların neden serbest bırakılmasını istiyorsunuz, paranızı da alıp defolun. Bir bakıma ülkemizi bölme çabanızı destekliyoruz dediler.

Ders almamış olacağız ki, dün Sur’da bir İngiliz parlamenter yakalandı, gözaltına alındı. Natalie Mc Garry adındaki bu kadın serbest bırakılacaktır mutlaka. Çünkü biz atalarımıza layık torunlar değiliz. Meclisinde vatan haini barındıran bir ülkeden başka davranış beklemek abesle iştigal olur zaten.

Cumhuriyetin ve demokrasinin faziletlerini anlatırken bize hain demek yerine, padişahlarımızın hiçbiri ülkesine ihanet etmedi denseydi, cumhurbaşkanlığı bile yapmış insanlarımız yabancı devlet kontrolünde olan, ilkokul mezunu bile olmayan insanlara biat etmeye utanırdı. Ben dünyanın öbür ucundaki mazlumlara donanma gönderen atanın torunuyum derdi.

Ülkeyi bölmek isteyen terör örgütüne yardım eden, silah taşıyan, insanları direnmek için sokaklara davet eden vekillerin olduğu meclisin, atalarımızda da olduğunu ve hainlere cezalarının verildiği öğretilseydi, vatan hainleri meclisimizde olmazdı.

Kendi milletinden kazandığı ile yine kendi milletine kazık atan medya hiçbir ülkede olmaz. “Demokratik” bir ülke olan biz hariç tabi. Destekler gibi görünüp, aslında içten yıkmaya çalışan medya da bize mahsus bir özellik.

Medyadaki kriptoları, bazen isim bile vererek yazmamıza rağmen, hepsi itibarlı insan muamelesi gördü. Ülke ve millet menfaatine maddi çıkar elde etmeden kalem oynatmayan insanlar, hem maddi gelir elde ettiler, hem de ülkelerine ihanet ettiler. İlkokul mezunu bile olmayan adama biat eden hainler bunlar.

Hiçbir ülkede bir medya mensubu, kendi ülkesi için “katil devlet” ifadesini kullanamaz. Bizde kullanır ve dünyadan destek görür. Eğer bir yazımı, bir İngiliz beğenirse yazmayı bırakırım. Çünkü İngiliz’e benzemişim demektir.

Donanma göndermeyi bırakın, milli menfaatlerimizde bile “biz kim oluyoruz da ABD veya Rusya’ya kafa tutuyoruz” diyen ezik, güce boyun eğen bir nesil olduk. Daha uzar gider bu örnekler. Şimdi meclisimizin, medyamızın, insanımızın, iktidar olan ve olmayan parti vekillerinin bu davranışlarından atalarımıza benzeyen var mı?

Yok diyorsanız eğer, bizim bu sorunları demokrasi denen garabetle aşma imkânımız yok. Mümkünse biri darbe yapsın. Ama John Kerry’nin, Obama’nın kulağına eğilip “Türkiye’de bizim çocuklar darbe yaptı” demeyeceği milli biri yapsın. Mahkemeler devletin mahkemesi olsun, yönetenler devletin hizmetkârı olsun, kanunları uygulayan bir yönetim olsun. Ben darbe sever damgası yemeye razıyım.

 

26.2.2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
1315 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümmetin namusu olan Mescid-i Aksa öksüz ve yetim!

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  14 asırdır İslam’ın Haremi, Müslümanların izzeti, onuru ve namusu olan ve içinde Mescid-i Aksa’yı barındıran üç Harem-i Şerifinden birinin de yer aldığı kutsal topraklar Kudüs-ü Şerif; üzerine ölü toprağı atılmış, onur ve haysiyetlerini küresel güçlere satmış rejimlerinin ihanetleri nedeniyle yaklaşık 50 yıldır ‘Siyonist’ eli kanlı İsrail’in işgali altında. İsrail, İslam dünyasının basiretsizliği ve korkaklığından yararlanarak geçtiğimiz Cuma günü 50 yıllık işgalini bir adım daha öteye taşıdı. 50 yıllık işgal tarihinde ilk kez Mescid-i Aksa,...
 • ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇMİŞTİR

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  URFAspor 2017 yılında bir alt lige düşmemiştir. URFAspor 2012 yılında küme düşmüstur. Evet...! Aslında şampiyon olduğu yıl küme düşmüştü. Siyasetin...Spora girdiği yıl...2013 yılında...Herkesin bildiği ama ses çıkarmadığı yıl. Sebeb olanlar kebab oldu ama olan URFAspora oldu. İşte o yıl URFAsporun adı, URFAsiyasetspor olmuştur. 2017 yılı..Şike'nın belgeleri ispatlı... Bizle ilgisi yok denilen adamın malum külübün resmi müdürü ispatlı. Etik..Adalet...Hukuk derken... Reisin meşhur deyimi devreye giriyor... " Atı ala...
 • Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM..

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM.. İbrâhim aleyhisselâm putlarını paramparça ettiği cahil kavminin hâlâ putların âcizliğini göremeyip akıllarını kullanmamaları karşısında hayretler içinde kaldı ve onlara, “Size de, Allah'ı bırakıp taptıklarınıza da yuh olsun! Hala aklınızı başınıza almayacak mısınız?” diye seslendi. Buna karşılık kavminin önde gelen zalimleri: “..’Eğer bir şey yapacaksanız, İbrâhim’i ateşe atıp yakın, böylece ilahlarınıza yardım edin!’ dediler.” Böylece zalimler Hz. İbrâhim aleyhisselâm hakkında tuzak kurup plan yaptılar...
 • Milletin Akıl ve Feraseti Darbeye Dur Dedi

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Akıl, düşünme, muhakeme ve doğruyu yanlıştan ayırma melekesi olmakla beraber, bunun fert olarak herkeste aynı olması gerekmez. Burada esas olan aklı iyi ve yerinde kullanabilmektir. Bu da aynı zamanda bir metot ve yöntem bilim işidir.   Akıl, ister Descartes’in dediği gibi bazı fikirleri ister birlikte getirsin, isterse getirmesin; bu meleke eşya ile münasebetlere girdikçe yani tecrübe kazandıkça gelişir; muhteva kazanır. Mühim olan bu muhtevayı nasıl ve nereden kazandığıdır. Aklın çalışması, zihnin faaliyeti demektir. Zihnin çalışma...
UA-36507442-2