logo

28 Mayıs 2015

Muhtarlardan Önen’e ziyaret

User comments

User comments

Muhtarlardan Önen’e ziyaret;

“Kimse oyuna gelmemeli”

 

Seçim çalışmaları için memleketi ve seçim bölgesi Şanlıurfa’da çalışmalarını sürdüren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Şanlıurfa Emin Önen’i kaldığı otelde ziyaret eden Şanlıurfa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Dernek üyesi 15 Mahalle Muhtarı mahallelerinin sorunlarını ve taleplerini ilettiler ve desteğini istediler. Milletvekili Emin Önen de, seçim sürecinde kimsenin oyuna gelmemesi gerektiğini ve sadece Mahallelerinin değil ilimizin, ülkemizin menfaatini gözeterek hareket edilmesi ve ona göre davranılması gerektiğini söyledi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı ve Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı İbrahim Halil Haktankaçmaz, beraberinde 15 Mahalle Muhtarı Dernek üyesi ile birlikte AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Şanlıurfa Emin Önen’i kaldığı otelde ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini ilettiler, fikir alış verişinde bulundular.

 

Ziyarette, Türkiye Muhtarlar Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı ve Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı İbrahim Halil Haktankaçmaz’ın yanı sıra Kurtuluş Mahalle Muhtarı Halil Felhan, TOKİ Mahalle Muhtarı Halil Kaya, Akabe Mahalli Muhtarı Yusuf Kaya, Akpınar Mahalle Muhtarı Ömer Kara, Süleymaniye Mahalle Muhtarı Salih Dağ, Selahattin Eyyubi Mahalle Muhtarı Ali Genç, Veysel Karani Mahalle Muhtarı Sadık Salar, Yenişehir Mahalle Muhtarı Ramazan Sağır, Atatürk Mahalle Muhtarı Mahmut Karataş, Akşemsettin Mahalle Muhtarı Ahmet Eskiler, Akbayır Mahalle Muhtarı Halil Tut, Atakent Mahalle Muhtarı Hasan Gümük, Beykapısı Mahalle Muhtarı İsmail Şahap, Sırrın Karşıyaka Mahalle Muhtarı Hadi Taştan ve AK Parti Haliliye Belediye Meclis üyesi Halil Yetkin, Karaköprü Belediye Meclis üyesi Mehmet Nimetoğlu, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Kayral ile İl SKM’den Müslüm Abacıoğlu ve Karaköprü SKM Başkanı Zeki Kurt ta hazır bulundular.

 

Her Muhtar sırasıyla sorunlarını ve taleplerini Milletvekili Emin Önen’e ilettikten sonra, ortak taleplerinin Mahalle sakinlerinin seçim süreci nedeniyle kendilerini sıkıştırdıklarını ve mahallelerinin bazı sorunlarının hemen giderilmesi konusunda çaba göstermelerini istediklerini belirttiler.

Muhtarlar adına konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı ve Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı İbrahim Halil Haktankaçmaz, her ne kadar mahallenin sorunları için zaten çaba gösteriyorlarsa da; havaların da ısınması nedeniyle dikkat çeken yol, temizlik, ilaçlama gibi konularda biraz daha titiz davranılması konusunda vatandaşların talepleri olduğunu söyledi.

 

Biraz sabredelim

Seçim sürecinde kimsenin oyuna gelmemesi gerektiğini ve sadece Mahallelerinin değil ilimizin, ülkemizin menfaatini gözeterek hareket edilmesi ve ona göre davranılması gerektiğini belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Şanlıurfa Emin Önen ise, “Önce elimizi vicdanımıza koyup iyi düşünmeli ve ona göre karar vermeliyiz. Tabiki sizler de çok haklısınız. Çünkü mahalle sakinlerinin haklı taleplerini ve mahallenizin eksikliklerini dile getiriyorsunuz. Bildiğiniz gibi ilimiz daha yeni Büyükşehir oldu. Halen de görev karışıklığı oluyor ve tabiî ki vatandaş hizmet istiyor. Hangi Başkan yaparsa yapsın, onlar için fark etmez. Oda doğal hakları. Sizlerin de dediğiniz gibi seçimin üzerinden 1 yıl kadar bir zaman geçti ama inanın kırsal bölgelerimiz çok daha hizmete muhtaç. Oralar hep geri bırakılmış, yolları tam olarak düzgün olmayan, nadir de olsa suyu olmayan köylerimiz, yeni adıyla mahallelerimiz bile vardır. Belediyelerimizin ekipleri oralarda çalışıyorlar diye biliyorum. Bunları hepimiz biliyoruz ve inanın ben sizler söylemeden arkadaşlarımla takip ettiriyorum, gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Allah’ın izniyle çok kısa sürede bütün Mahallerimizin sorunları, eksiklikleri giderilecek, yeterki biraz sabredelim” dedi.

 

İnsanlarımız, ‘Allah razı olsun’ diyorsa o bize yeter

Milletvekili Önen, 2 dönemdir il merkezinin Milletvekili olduğunu ve gerek merkezde, gerekse Bakan Faruk Çelik’in ilimiz genelinin yanısıra il merkeziyle daha fazla ilgilenmesini fırsat bilerek her Vekilin bir ilçeyi, kendisinin de Bozova ilçesini üstlendiğini hatırlatarak, “Ben şehir merkezi köylerimizi de çok gezdim, Bozova ilçemizin bütün köylerini, mezralarını gezdim. İnanın genelinin düzgün bir yolu bile yoktu. Kışın çamurdan, yazın tozdan topraktan duramıyorlar, çocuklarını okula bile gönderemedikleri oluyordu. Biz hemen birkaç defa guruplar halinde Muhtarlarımızı topladık, kendi belirlediğimiz sorunları ve yapılması gereken hizmetleri anlattık, neleri nasıl yapacağımızı izah ettik. Kendilerini de tek tek dinledik ve sorunlarını, taleplerini yazılı olarak ta not aldık. Özellikle yol yapımı için tek ekibin ulaşamadığını öğrenince 2. ekibi kurdurup önce gurup yollarının, sonra köy içi yollarının yapılmasını sağladık. Büyük köylerden başlayarak yaptığımız çalışmaları partili partisiz ayrımı yapmadan, AK Partiye oy vermiş yada vermemiş hiç düşünmeden gerçekleştirmeye çalıştık. Şu anda 8-9 köyümüzün alt yapısı bile tamamlandı. Ödenek yok diye düşünmedik. Başka kurumlara ricada bulunarak, ikili ilişkilerimizi kullanarak ödenek buldurduk. Sonuçta insanımıza hizmet getiriyoruz ve yaşanabilir bir ortam hazırlıyoruz diye düşündük. İnanın şu an AK Partilisi de, BDP’lisi de bizlere dua ediyorlar. Her zaman da bizleri arayıp hal hatırımızı soruyorlar, varsa sorunlarını, taleplerini yine iletiyorlar. AK Parti hizmet partisidir. Bunu böyle düşünerek, insanlara takılmadan, yanlışlara düşmeden, kimsenin oyununa gelmeden, hangi partiden olursak olalım; mademki Mahalleli sizlere güvenip Muhtar seçmiştir, sizlerde onlara layık olabilme gayretinizi sürdüreceksiniz.  Partinizi değil, hizmetin geldiği mecrayı düşüneceksiniz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı düşüneceksiniz. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve daha önceki yılları kıyaslayacak ona göre kararınızı vereceksiniz. Partiler araçtır, mühim olan insana yatırımdır ve hizmettir. Bakın 2 dönem göz açıp kapanıncaya kadar gelip geçti. Bu zaman zarfında insanlarımız bize, ‘Allah razı olsun’ demiş ve diyorsa o bize yeter” diyerek aklıselim düşünüp ona göre davranmalarını, mahallelerinin sorunlarını da bıkmadan, usanmadan ilgili Belediyelere iletmelerini tavsiye edip, kendisinin de ilgililere taleplerini ileteceğini ve takipçisi olacağını söyledi.

Share
255 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2