logo

11 Haziran 2015

“Muhalefet AK Parti’yle işbirliği yapmak zorunda”

7 Haziran seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Dışişleri Konutu’nda görüşen CHP Antalya Milletvekilli Deniz Baykal soruları yanıtladı.

2Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erken seçim tartışmalarının sorulması üzerine Baykal, “Erken genel seçimi sayın Cumhurbaşkanı, koalisyon oluşturulamadığı zaman doğal bir sonuç gibi değerlendiriyordu. Bugünkü konuşması daha farklı. Memnuniyetle not ediyorum” dedi.

MUHALEFET AK PARTİ’YLE iŞBiRLiĞi YAPYAK ZORUNDA
Baykal, “Seçimlerde AK Parti 9 puan kaybetti, CHP dışındaki iki muhalefet partisi ise kazançlı çıktı. Kendi arasında muhalefet partileri bir koalisyon yapabilirse program açısından sıkıntı yok ama başka kimlik siyasetlerinden kaynaklanan sorunlar var. O olmayınca da AK Parti’yle birlikte işbirliği yapmak zorundalar” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERKEN SEÇİM KARARI VEREBİLİR Mİ?
Erken genel seçimi sayın Cumhurbaşkanı, koalisyon oluşturulamadığı zaman doğal bir sonuç gibi değerlendiriyordu. Bugünkü konuşması daha farklı. Memnuniyetle not ediyorum. Türkiye’de bir seçim yapıldı ve bir dağılım ortaya çıktı. Seçim telaşıyla geldik Haziran’ın ortasına. Koalisyon çabası arkasından gelecek bir erken seçim 2015’i kaybeder. Yeni bir seçimin olumlu sonuç doğuracağı da kesin değil.

Takvim.com

Share
367 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2