logo

reklam
11 Aralık 2015

MÜEZZİNOĞLU, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HAKKI YÖRÜK SAĞLIK YÜKSEKOKULU’NUN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU, EDİRNE'NİN KEŞAN İLÇESİNDE HAYIRSEVER İŞADAMI TARAFINDAN YAPTIRILAN HAKKI YÖRÜK SAĞLIK YÜKSEKOKULU'NUN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI. (TURGAY BALCI/EDİRNE-İHA)

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU, EDİRNE’NİN KEŞAN İLÇESİNDE HAYIRSEVER İŞADAMI TARAFINDAN YAPTIRILAN HAKKI YÖRÜK SAĞLIK YÜKSEKOKULU’NUN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI. (TURGAY BALCI/EDİRNE-İHA)

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’nin Keşan ilçesinde hayırsever işadamı tarafından yaptırılan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu’nun açılış törenini gerçekleştirirken, 112’ye yapılan asılsız ihbarlara tepki gösterdi. Bakan Müezzinoğlu, “Eğer cezalar caydırıcı olmazsa farklı uygulamalar getireceğiz” dedi.

Edirne’nin Keşan ilçesinde 25 Kasım 2013 tarihinde temeli Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından atılan İşadamı Ahmet Yörük’ün, babası Hakkı Yörük adına yaptırdığı Trakya Üniversitesi Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu’nun açılış töreni geniş katılımla gerçekleştirildi.

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU, EDİRNE'NİN KEŞAN İLÇESİNDE HAYIRSEVER İŞADAMI TARAFINDAN YAPTIRILAN HAKKI YÖRÜK SAĞLIK YÜKSEKOKULU'NUN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI. PLAKET TAKDİMİ YAPILDI. (TURGAY BALCI/EDİRNE-İHA)

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU, EDİRNE’NİN KEŞAN İLÇESİNDE HAYIRSEVER İŞADAMI TARAFINDAN YAPTIRILAN HAKKI YÖRÜK SAĞLIK YÜKSEKOKULU’NUN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI. PLAKET TAKDİMİ YAPILDI. (TURGAY BALCI/EDİRNE-İHA)

Açılış törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra, Edirne Milletvekilleri Rafet Sezen, Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük,  Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Belediye Başkanı Mehmet Özcan ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesi ile başlayan törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından işadamı Ahmet Yörük ile Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük konuşma yaptı. Konuşmaların ardından İşadamı Ahmet Yörük’e, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük tarafından plaket verildi.

Programda konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, böyle güzel bir eserin Keşan’a ve Türkiye’ye kazandırılmasından dolayı hayırsever işadamı Ahmet Yörük’e teşekkürlerini iletirken, okula ismi verilen merhum Hakkı Yörük’e de Allah’tan rahmet dilediğini söyledi. Hayırseverlerin yardımlarıyla  bir çok eserin ülkeye kazandırıldığını belirten Bakan Müezzinoğlu, “Hayırseverlerimizle, gerek Keşan’da, gerek Edirne’de, gerekse Türkiye’de çok farklı hizmetlerin oluşturulmasında bir köprü görevi gördük” dedi.

“3 YIL İÇİNDE 95 BİN YATAK KAPASİTELİ HASTANELER BİTMİŞ OLACAK”

Sağlık alanında en büyük sıkıntının yetişmiş eleman sorunu olduğunu söyleyen Bakan Müezzinoğlu, “Türkiye olarak bugün dünyayla yarışta en büyük sıkıntımız, yetişmiş sağlık elemanıdır. Rektörümüz benden hemşire istiyor. Her yerde bu tür isteklerle karşılaşıyoruz. Şu anda OECD ülkelerinin ortalaması doktor bazında 10 bin nüfusa 37 hekim düşüyor. Bizde ise 17, Yunanistan’da 70 hekim. Ortalaması 37. 10 bin nüfusa 17 hekimin düştüğü bir ülkede dünya aile yarışan bir sağlık hizmeti vermeye çalışıyoruz. Hemşire oranı bundan daha düşük. Yardımcı sağlık elemanı bundan daha da düşük. Bu sayılarla son 10 yıldır fiziki mekan değişikliklerini yapıyoruz. Önümüzdeki 3 yılda 95 bin yatak kapasiteli hastanelerimiz bitmiş olacak. Keşan’a gelirken gördük. Seneye bu zamanlarda hizmete açacağız. Edirne’yi açtık, İpsala’yı ve Enez’i açacağız. Edirne’nin hiçbir ilçesi hastanesiz kalmayacak”

Konuşmaların ardından İşadamı Ahmet Yörük ve Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük tarafından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na bölgeye katkılarından dolayı plaket verildi.

EĞER CEZALAR CAYDIRICI OLMAZSA FARKLI UYGULAMALAR GETİRECEĞİZ .

Tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, “112’yi gereksiz şekilde meşgul edenlere 250 TL, ikinci sefer de 500 TL ve üçüncü seferde ise adli yaptırım cezası uygulanacakmış. Bu konuda görüşleriniz nelerdir?” sorusuna, “Değerli arkadaşlar şu anda bizim 112’ye gelen çağrıların yüzde 90’ı asılsız. Dolayısıyla bir başka kişinin, hak edenin bu yüzden mağduriyetleri oluşuyor. O nedenle cezai müeyyedeleri uygulamalarıyla ilgili valiliklerimizden duyarlılık bekliyoruz. Lüzumsuz yere 112’yi arayanlar var. Adres sormak için, eşiyle kavga ediyor barışmak için 112’yi arıyor. Bu doğru değil. Söylenemeyecek kadar tuhaf şeyler var. Eğer cezalar caydırıcı olmazsa farklı uygulamalar getireceğiz” diye cevap verdi.

Share
1012 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2