logo

25 Haziran 2015

Mübadil Ocağında İftar Sofrası

Tuzla Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği’nin her yıl ramazan ayında düzenlemiş olduğu geleneksel iftar yemeğine bu yılda 200 civarında mübadil dernek üyeleri katılım sağladı.

İftar sofrasında yemekler yendi. Çaylar içildi, hoş sohbetler edildi. Dualar okundu, emeği geçenler rahmetle anıldı.
2

Tuzla Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Kurucu başkanı Nursen Temizel iftar öncesi yaptığı konuşmada şöyle dedi; “Bu gecenin önemi derneğimizin kuruluşunun 25. yılını geride bırakmanın mutluluğunu böyle mübarek bir günde yâd edebilmenin manevi heyecanını hep birlikte yaşamamızdır. Bir araya geldiğimiz bu iftar yemeğimizde emeği geçen dernek üyelerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin, dayanışma ve kaynaşmamızın sembolü olan geleneksel iftar yemeğimize ilgi gösteren mübadil dostlarımıza ve gazeteci arkadaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu geleneğimizin her yıl devam edebilmesi için, birlik-beraberlik kültürümüzü gelecek nesillere hep birlikte aktarma gayreti içerisinde olacağımızın öneminin daha iyi anlaşılmasını sağlayarak bu tür etkinliklerimizin gençlerimize örnek olmasını diliyorum” dedi.

1

Gecenin konukları ise Anadolu Yakası Haber gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Dinç, Mercek Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Derviş Canbekli ve Mercek Haber Gazetesi Haber Müdürü Özkan Işılgan idi.

3

4

5

Haber: Özkan IŞILGAN

Share
792 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2