logo

09 Haziran 2015

MISIR VE MAKARNADAN GECE ELBİSESİ YAPTILAR

2İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde açıldı. Birbirinden ilginç mezuniyet projeleri arasında en dikkat çekicileri ise yorgan, mısır ve makarnadan yapılmış elbiseler oldu.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen sergi açılışına, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Besim Müftüoğlu ve Dr. Sibel Güllüçayır, Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Zaimoğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Veysel Günay başta olmak üzere pek çok öğrenci, ebeveyn ile Küçükçekmeceli sanatsever katıldı.

“AYDIN ÜNİVERSİTESİ’NDEN DÜNYA ÇAPINDA İSİMLER ÇIKACAK”

Açılışta bir konuşma yapan Sibel Güllüçayır, “Aydın Üniversitesi dünya çapında marka olabilecek isimler çıkaracak diye düşünüyorum. Bizim zamanımızda doktorluk, mühendislik gibi meslekler revaçtaydı. Günümüzde ise güzel sanatlar meslek haline geldi. Şimdiki çocuklar çok şanslı. Ben hepsini tebrik ediyorum. Hayranlıkla izledim” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Zaimoğlu ise Küçükçekmece Belediyesi’nin kültüre verdiği önemden bahsederek, “Bugün çocuklarımızı amatörlükten profesyonelliğe gönderiyoruz. Belediyemizin kültür, sanata verdiği desteği görüyoruz. Biz her zaman Küçükçekmece Belediyesi’nin yanındayız” diye konuştu.

YORGAN, MISIR VE MAKARNADAN GECE ELBİSESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Sergide Atlantis Projesi, Sanatsal Tekstil, Baskı Kumaş Örnekleri, Farklı Malzemelerden Elbise yapımı olmak üzere dört kategoride mezuniyet projelerini sergileyen öğrenciler sanatseverlerden tam not aldı. Sergide en dikkat çekici çalışmalar ise farklı materyallerden yapılan elbiselerden çıktı. Makarna, yorgan, mısır, yelpaze ve pamuk kullanılarak yapılan gece elbiseleri büyük ilgi gördü. Sergide mezuniyet projeleri bulunan öğrenciler, Eda Genç (21) ve Tuğçe Köse (22) ise Küçükçekmece Belediyesi’ne kendilerine verdiği destekten ötürü teşekkür ederek, bunun ilk sergileri olduğunu ve bu nedenle çok heyecan duyduklarını söyledi. Sergi 15 Haziran tarihine kadar CKSM’de gezilebilir.

 

 

 

 

Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2