logo

Miniklere ‘Okula Merhaba’ Sürprizi

Güngören Belediyesi ‘Okula Merhaba’ diyen birinci sınıf öğrencilerinin okula uyum süreçlerinin kolaylaştırmak için okul bahçelerine oyun grubu kurdu.

unnamed-1

Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, ‘uyum programı’ kapsamında okula ilk adımlarını atarken, geçmiş yıllarda okulların açıldığı ilk gün okulda görmeye alışkın olduğumuz ağlayan çocuk manzaraları Güngören’de yerini gülen ve keyifli çocuklara bıraktı. Güngören Belediyesi, okula yeni başlayan miniklerin uyum sürecini kolayca atlatmalarını ve bu süreçte okula kolayca alışmalarını desteklemek amacıyla başlattığı “Okula Merhaba” projesi kapsamında ilçedeki on bir ilkokulun bahçesine portatif oyun grupları yerleştirdi. Okul bahçesine kurulan oyun alanları, ilk kez okulla tanışan öğrenci ve velilere keyifli anlar yaşattı. Kurulan şişme oyun gruplarında ve severek izledikleri çizgi film karakterlerinden animatörlerle eğlenen minik öğrencilere belediye, patlamış mısır ve pamuk şeker ikram etti.

unnamed-2

2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılının başladığı ilk hafta  Güngören’deki tüm ilkokulların bahçesine  yerleştirilen oyun gruplarında toplanan öğrenciler eğlenerek “Okula Merhaba” dediler.

unnamed

Önceki senelerde de yaptıkları bu uygulamanın olumlu sonuçlarını aldıklarını belirten Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman;  “Bugün ilk kez okul yolunu tutan çocuklarımızın hayatında önemli bir dönem başlıyor. Öğrencinin eğitimle tanışmasındaki başarı geleceğinin anahtarıdır.   Bu sebeple biz de ilk kez okul yolunu tutan öğrencilerin okula adaptasyon süresini kolay atlatması için bir hafta boyunca okul bahçelerinde oyun alanları kuruyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimize yeni öğretim yılının hayırlı ve bol başarılı olmasını diliyorum” dedi.

Ayrıca Atatürk İlkokulunda düzenlenen 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı açılış programına Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Ensar Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü katılımı, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve velilerin katılımı ile gerçekleşti.

Share
337 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2