logo

31 Mayıs 2016

Miniklerden ” Bilinçli Kan Bağışı”

Öğrencilerin ” Bilinçli Kan Bağışı” projesine tam not

Tuzla Postane Mahallesi’ndeki Piri Reis Ortaokulu ”Bilinçli Kan Bağışı” projesini hayata geçirdi.Veliler ve davetliler tarafından projeye yoğun ilgi gösterilirken yaklaşık 200’e yakın katılım gerçekleşti.Uygulama sonucunda 72 ünite kan bağışı sağlandı.

IMG_0605
Tuzla Piri Reis Ortaokulu Bilim Uygulamaları dersine katılan 7 ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan toplamda 40 öğrenci proje kapsamında sınıf öğretmenleri Sonay Açık’ın öncülüğünde Kızılay ile işbirliği yaparak ” Bilinçli Kan Bağışı” toplum hizmeti çalışmasını başarıyla gerçekleştirdi.

IMG_0633
Çalışma kapsamında okuldaki 900 öğrenciye, velilere ve okul çalışanlarına sunumlar yapılırken kısa skeç çalışması, anket çalışması ve yerel halk ile röportaj yapıldı. Bu aktiviteler sonucunda çalışmanın ilk ayağı tamamlanmış olup öğrenciler bir başarıya daha imza atmış oldular. Kartal Kızılay’dan gelen doktor, hemşire ve sağlık ekibi ile birlikte okul bahçesinde veliler ve yakın çevreden yoğun katılım oldu. Katılım sonucunda toplam 72 ünite kan alınmış oldu.

IMG_0644

Gazeteciler haber için geldi, kan verdi

Gönüllü Sevda Göksel’in daveti üzerine Katılan UYGAD (ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER CEMİYETİ) Genel Başkanı Mercekhaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Derviş Canbekli ve TOTAKDER Genel Başkanı Nevzat Ertekinoğlu da kan verdi.

capture-20160531-224455
Çocukların soru yağmuruna tuttuğu Gazeteci Mehmet Derviş Canbekli ve Nevzat Ertekinoğlu ilgi odağı oldu. Canbekli “Bu tür çalışmaların özellikle genç çocuklar tarafından düşünülmesi çok önemli ve mutluluk verici, duyarlı çocuklarımızı tebrik ediyorum” dedi. Canbekli projenin mimarı Simge Biçer ile konuştu.

Biçer, ”Öğretmenimiz bizlere proje sunumu için öneride bulunmamızı istedi, babamdan esenlenerek aklıma böyle bir çalışma geldi.Öğretmenim de uygun görünce uyguladık, çok mutlu oldum ” diyerek sözlerini tamamladı.

IMG_0595

IMG_0606

Share
1137 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2