logo

reklam

`Minik yazarlardan büyük masallar` imza günü çoşkulu geçti

İstanbul-Pendik İlçesine bağlı Kavakpınar İlkokulu öğrencileri arasında düzenlenen masal yarışmasında dereceye giren öğrenciler için imza günü tertiplendi.

Kitap okuma oranlarının yerlerde süründüğü günümüz Türkiye’sinden sevindirici ve bir o kadarda umut verici bir etkinliğin haberini alır almaz hemen detaylı bilgi almak üzere Kavakpınar İlkokulu Müdürü İbrahim Halil Parlak’a ulaştık. “Minik yazarlardan büyük masallar” adlı projesinin detayları hakkında bilgi aldık.

Projenin ortaya çıkış amacının öncelikle okuma özürlü bir toplum olan ülkemizde ilkokul seviyesindeki çocuklarımıza okumayı ve yazmayı teşvik etmek,sevdirmek ve öğrencilerimize okuma- yazmanın güzelliklerini hissettirebilmek olduğunu; hayata hazırlandıkları ilkokul yıllarında, arkalarında kalıcı bir iz bırakmalarının istendiği… Bu amaçla onlardan hayallerinde oluşturdukları kahramanları ile bir masal yazmalarını… yazdıkları birbirinden değerli masallardan oluşan “Minik Yazarlardan Büyük Masallar” adlı bir kitap oluşturulduğunu öğrendik.

Projenin fikir babası, okul müdür yardımcısı Nurcan Sarıoğlu olduğunu; Kavakpınar İlkokulu’nun öğretmenlerinden Arzu Bingöl ve İsmail Özer başta olmak üzere tüm öğretmenler katkı sağladılar.

Kavakpınar İlkokulu’nda gerçekleşen bu güzel projede dereceye giren öğrenciler için “Minik yazarlardan büyük masallar” imza günü düzenlendi. Düzenlenen imza gününe Pendik İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Melih Durmaz, proje okulun müdürü İbrahim Halil Parlak, avamhaber.com’un Genel Yayın Yönetmeni Ayhan Yağız, eğitimciler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İmza günü açılış konuşmasını Kavakpınar İlkokulu Müdürü Halil İbrahim Parlak yaptı. Parlak yaptığı konuşmada şunları söyledi:” Masallar, hayal dünyamızın yazıya aktarımı da diyebiliriz. Hepimiz hayaller kurarız. En yaratıcı, en güzel hayaller, hayata temiz kalplerle bakan ve içinde kötülük olmayan çocuklarımıza aittir.”

” Öğrencilerimiz hayata hazırlandıkları ilkokul yıllarında, akıllarında kalıcı bir iz bıraksınlar istedik. Bu amaçla onlardan hayallerinde oluşturdukları kahramanlar ile bir masal yazmalarını ve resimlendirmelerini rica ettik.”

” Bu ricamız sonuç buldu.Büyüklerin içini ısıtacak, okudukça onları çocukluk yıllarına, o yıllardaki hayallerine götürecek; küçüklerin de hem okuyarak güzel vakit geçirmelerini, hem de ‘Ben de böyle masallar yazabilirim’ dedirterek, örnek olmalarını sağlayacak bu masal kitabı oluşturduk.”

“Bu fikri sunan ve süreci takip eden müdür yardımcımız Nurcan Sarıoğlu’na, öğrencilerini yönlendiren öğretmen arkadaşlarıma,katılım sağlayan öğrencilerimize ve onların velilerine, kitabın oluşum sürecinde yardımlarını esirgemeyen öğretmen arkadaşım Arzu BİNGÖL ve İsmail ÖZER’e ve bugün buraya gelerek çocuklarımızın yanında olan herkese çok teşekkür ederim.”

“Çocuklarımızın gurur gününde medya desteği sağlayan Mercekhaber Gazetesi ile avamhaber.com adlı internet haber sitesine ve onların yetkilileri Ayhan Yağız ve Mehmet Zengin’e şükranlarımı sunuyorum.”

Programda daha sonra ödül töreni gerçekleştirildi.İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Melih DURMAZ,Neomarin alışveriş merkezi yetkililerinden Fatih Bey’e öğrencileri konuk ettiği,ilgi ve alaka gösterdiği için teşekkür plaketi takdim etti.

Minik yazarlar masallarından oluşan kitaplarını imzaladılar. Programın sonunda orada bulunan tüm öğrencilere Neomarin Alışveriş Merkezi tarafından oyuncak hediye edildi.

  NOT: Mercekhaber Gazetesi ve www.avamhaber.com olarak minik yazarlarımızı ayrı ayrı ve Kavakpınar İlkokulu yöneticileri ile öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Bu tür yararlı projelerin artarak devamını diliyoruz.

Mercekhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni-avamhaber.com danışmanı

MEHMET ZENGİN

AVAMHABER.COM GENEL YAYIN YÖNETMENİ

AYHAN YAĞIZ

İMZA GÜNÜNDEN RENKLİ KARELER:

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 26 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar, yemek yiyen insanlar ve iç mekan

Otomatik alternatif metin yok.

Etiketler:
Share
287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2